Сукупна ринкова капіталізація ринку стейблкоїнів перевищила $120 млрд. Більше половини пропозиції (~ $72 млрд) припадає на лідера сегмента — Tether (USDT). Про це пише Forklog.
Капіталізація ринку стейблкоїнів перевищила $120 мільярдів
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці: головні фінансові новини
Що кажуть аналітики
Аналітик Messari Райан Уоткінс пояснив стрімке зростання сектора стабільних монет тим, що вони є «кращим засобом зберігання і переміщення доларів США по всьому світу».
The stablecoin supply reached $ 120 billion this week.
— Ryan Watkins (@RyanWatkins_) September 17, 2021
Why do stablecoins continue to grow so fast and just how big could this get?
1 / pic.twitter.com/wVMCnz6q7l
За його словами, стейблкоїни використовують для переміщення капіталу між біржами, в якості застави на криптодеривативних платформах, в додатках децентралізованих фінансів, а також при транскордонних платежах.
У II кварталі 2020 року об`єм трансакцій з цими активами перевищив $ 1,7 трлн — за 12 місяців значення зросло в 14 разів.
Уоткінс зазначив, що стейблкоїни зручно приймати в якості засобу оплати, оскільки для цього необхідний тільки публічна адреса в блокчейні. Їх інфраструктура працює без перерв, дозволяючи при цьому зберегти конфіденційність.
Крім цього, стейблкоїни є програмованими активами, а значить розробники можуть створювати на їх базі програми.
За словами Уоткинса, на долар США припадає близько 55% міжнародних трансакцій, тому існує глобальний попит на американську валюту, особливо за межами фінансової системи Сполучених Штатів.
Він зазначив, що через перераховані вище властивості стабільних монет все більше фінансових установ на внутрішньому ринку США переводять трансакції на блокчейн. Цей крок дозволяє їм скоротити структуру витрат.
Читайте також: Що таке стейблкоїни і чому вони так лякають Пауелла
За межами США стейблкоїни надають приватним особам і установам легкий доступ до американської валюти. На його думку, ці активи в майбутньому зможуть «захопити» офшорний доларовий ринок. Посилаючись на дані Банку міжнародних розрахунків (BIS), Уоткінс оцінив останній в більш ніж $ 57 трлн.
«Хоча розмір офшорного доларового ринку (доларові депозити за межами США) важко оцінити, дані BIS дозволяють припустити, що він може бути більше $ 57 трлн. Це може здатися безумством, але саме на цей ринок починають претендувати стейблкоїни», — написав він.
Читайте також: Що буде з доларом, коли з'явиться його цифровий аналог
Уоткінсон зазначив, що потенційно стейблкоїни можуть стати «великою проблемою», тому він розуміє, чому регулятори «уважно стежать за цим ринком».
Нагадаємо
У липні на засіданні ФРС заявили, що відсутність прозорості стейблкоїнів може загрожувати фінансовій стабільності.
Раніше міністр фінансів США Джанет Йеллен закликала до якнайшвидшого створення нормативної бази щодо стабільних монет.
На початку вересня глава SEC Гері Генслер також вказав на ризик широкого використання стейблкоїнів.
Читайте також: Глава ЄЦБ Лагард: «криптовалюта — це не валюти. Крапка»
Мінфін США планує зобов'язати емітентів стейблкоїнів забезпечити їх вільну конвертацію в фіат, згідно з Bloomberg.
Що таке стейблкоїн
Стейблкоїн- це цифрова монета, вартість якої прив'язана до конкретного фізичного активу. Перша така монета — USDT компанії Tether — з'явилася в 2015 році. Вона має прив'язку до вартості американського долара в співвідношенні 1: 1.
Коментарі - 1