Світова економіка за підсумками 2021 року зросте на 5,3% — це найшвидший темп майже за 50 років. Про це йдеться в доповіді Конференції ООН з торгівлі і розвитку (UNCTAD), який був опублікований 15 вересня, пише Forbes.
ООН спрогнозувала найшвидше зростання світової економіки майже за 50 років
► Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції і фінанси
У минулому році світова економіка впала на 3,5%.
Нерівномірність
При цьому відновлення економіки вкрай нерівномірне по регіонах, секторах і доходах людей, зазначили автори доповіді.
Наприклад, в країнах з розвиненою економікою клас рантьє пережив бурхливе зростання доходів, тоді як люди з низькими доходами зазнавали труднощів, зазначається в доповіді. У ньому написано, що досягти зростання дозволили витрати держав на підтримку економіки і людей, а також високі темпи вакцинації від COVID-19 в розвинених економіках.
Читайте також: В ООН поліпшили прогноз зростання світової економіки на 0,4%
За прогнозом, у 2022 році зростання сповільниться до 3,6%. В цьому випадку сукупне зниження доходів за період 2020−2022 років складе близько $ 13 трлн.
Уповільнення може виявитися більш різким, ніж очікувалося, якщо влада вдаватиметься до «помилкових» закликів до жорсткої економії, йдеться в доповіді.
Світові доходи як і раніше будуть на 3,7% нижче траєкторії, яка передбачалася до початку пандемії, повідомила UNCTAD. Світовий обсяг виробництва повернеться до тенденції 2016−2019 років тільки до 2030 року, додала вона.
Читайте також: Світовий ВВП може в цьому році вирости до 6,8% — Deutsche Bank
UNCTAD вважає підйом інфляції в різних країнах тимчасовим і викликаним розбіжністю попиту і пропозиції. Це зростання цін може стати приводом для відмови від стимулюючої політики в країнах з розвиненою економікою, але ознак, що це зростання буде стійким, немає, зазначено в доповіді.
За оцінкою UNCTAD, криза, викликана пандемією коронавірусу, виявиласяв світі більш серйозною, ніж світова фінансова криза 2008 року.
Особливо сильно пандемія позначилася на країнах, що розвиваються, в тому числі в Африці і Південній Азії, йдеться в доповіді. Фіскальні обмеження, відсутність фінансової автономії і складності з отриманням вакцин можуть посилити економічні потрясіння в цих країнах, вважає UNCTAD.
Прогноз по ВВП
За прогнозом UNCTAD, в 2021 році ВВП Китаю зросте на 8,3%, а в 2022 році на 5,7% відповідно, США — на 5,7% і 3% відповідно, Євросоюзу- 4% і 3,3% відповідно.
Коментарі