13 вересня Рада Національного банку України ухвалила Основні засади грошово-кредитної політики на 2022 рік і середньострокову перспективу. Про це йдеться у повідомленні регулятора.
Рада НБУ ухвалила Основні засади грошово-кредитної політики на 2022 рік
► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці: головні фінансові новини
Що відомо про документ
Цей документ ґрунтується на пропозиціях правління Нацбанку та підтверджує цілі, принципи та інструменти монетарної політики, зазначені й у попередніх версіях Основних засад.
Національний банк продовжить:
- проводити політику таргетування інфляції для досягнення та забезпечення цінової стабільності;
- підтримувати темпи приросту цін у середньостроковій перспективі на рівні 5% із допустимим діапазоном відхилень 1 в. п.;
- застосовувати облікову ставку як основний інструмент монетарної політики. У разі потреби центробанк може використовувати й інші інструменти грошово-кредитної політики, передбачені Законом України «Про Національний банк України»;
- дотримуватися режиму плаваючого курсоутворення та не таргетуватиме досягнення певного рівня або діапазону обмінного курсу.
Інфляційне таргетування
Інфляційне таргетування залишиться гнучким із метою належного балансу між забезпеченням цінової стабільності та сприянням економічному зростанню і фінансовій стабільності.
Національний банк допускатиме тимчасове відхилення інфляції від установленої цілі в окремі короткострокові періоди, якщо це не буде створювати загрози розбалансування інфляційних очікувань та не перешкоджатиме поверненню інфляції до цілі на прийнятному горизонті монетарної політики.
Монетарна політика
Головними критеріями успішності монетарної політики залишатимуться заякореність інфляційних очікувань на рівні цільового показника та відповідність фактичної інфляції її цільовим значенням у середньостроковій перспективі.
Ураховуючи необхідність розвитку валютного ринку, Національний банк прагнутиме мінімізувати використання валютних інтервенцій.
Читайте також: Сюрприз для бізнесу. НБУ хоче скасувати обмеження на купівлю валюти
Також центробанк продовжить валютну лібералізацію, кінцевою метою якої є перехід до вільного руху капіталу. Це полегшить ведення бізнесу в країні та поліпшить її інвестиційний клімат, що є важливою передумовою для стійкого економічного зростання.
Ринок віртуальних активів
Національний банк у межах своєї компетенції докладатиме зусиль, щоб законодавче регулювання та функціонування ринку віртуальних активів узгоджувалися з необхідністю досягнення цілей із цінової та фінансової стабільності в Україні. Це є важливим для забезпечення стійкого економічного зростання.
Крім того, регулятор приділятиме належну увагу моніторингу та мінімізації ризиків, пов’язаних із поширенням віртуальних активів та встановленню дієвих засобів контролю за обігом фінансових віртуальних активів, забезпечених валютними цінностями.
Читайте також: В Україні легалізують криптовалюту: Верховна рада ухвалила закон
Зміна клімату
Центробанк також не залишається осторонь питань змін клімату та зменшення шкідливих викидів у атмосферу — регулятор докладатиме максимум зусиль для врахування під час прийняття монетарних рішень екологічних, соціальних та управлінських аспектів.
Це важливо, оскільки в довгостроковій перспективі вони матимуть суттєвий вплив на роботу трансмісійного механізму монетарної політики, розвиток фінансової системи та економіки України.
Коментарі