В останні дні увагою людей знову міцно заволоділа криптовалюта. Щодня, ми дізнаємося про нові концептуальні рішення, пов'язані з біткоінами. Сьогодні, як відомо, до творців новин приєдналася Україна — Верховна Рада прийняла в другому читанні закон «Про віртуальні активи». Ми попросили експертів міжнародної компанії Alpari роз'яснити, про що говорить нове зростання популярності крипти і чи може її легітимізація принципово змінити економічну ситуацію в нашій країні.
Не криптой єдиною. Чи потрібні біткоіни Україні і чи потрібна Україна біткоіну?
Сама по собі популярність криптовалюта нікуди і не зникала. Зараз осінь, ділова активність традиційно зростає, тому не дивно, що економічних новин в цілому стає більше. З іншого боку, вересень 2021 року справді увійде в історію віртуальних грошей. Втім, не стільки завдяки Україні, скільки через вельми оригінального ходу президента Сальвадора наїбів Букела, який 7 вересня зробив біткоіни офіційним платіжним засобом держави, а заодно і підняв (ненадовго) курс найпопулярнішу криптовалюту до 52 000 доларів за штуку.
Щоб зрозуміти, як такі історії впливають на криптовалюту, досить поглянути на графіки. Як і в ситуації з іншими фінансовими інструментами, вихід яскравих новин різко підвищує волатильність. Саме тому всім початківцям трейдерам Alpari рекомендує переривати торгівлю напередодні виходу таких новин.
А ось щоб розібратися з тим, як криптовалюта може вплинути на економіку країн, в тому числі України, буде потрібно трохи більше зусиль. Для початку розберемося з тим, які плюси і мінуси приносить зростання кріптоактівності.
Основні плюси:
- Зростання інвестицій
- Простота і анонімність грошових переказів
- Зростання кількості транзакцій
- Зростання доходів бюджету від споживаної громадянами електроенергії
Ключові мінуси:
- Висока волатильність криптовалюта
- Зростання залежності від дій урядів інших країн
- Зростання числа шахраїв
Виходить наступна ситуація. Біткоіни є потужним фінансовим інструментом, який знаходиться в центрі уваги не тільки експертів з фінансових ринків, а й центробанків провідних світових економік. Однак він також являє собою інноваційний інструмент з усіма наслідками, що випливають ризиками. Він може рости і падати, причому не на частки відсотка, а відразу на 5 і навіть 10 відсотків, що яскраво продемонструвала ситуація останнього тижня. Його курс залежить не тільки від дій найбільших гравців, але і, наприклад, від розслідувань різних комісій за океаном. Він ніким повноцінно не регулюється.
Все це робить його популярним серед молоді, в тому числі серед молодих лідерів і президентів, які іноді бачать свою роль у тому, щоб приймати зухвалі і оригінальні рішення. Але щоб поліпшити економічну ситуацію в довгостроковій перспективі, необхідні не зухвалі кроки, а послідовна робота над поліпшенням інфраструктури.
Найяскравіший приклад економічного зростання в рамках цілої держави — це економічне диво Сінгапуру. Але Лі Куан Ю почав не з створення інноваційних фінансових інструментів, а з заохочення талановитої молоді та роздачі субсидій на житло і відкриття бізнесу.
Сьогодні країни з розвиненою економікою можуть працювати з біткоінами досить ефективно, адже їх інфраструктура надійно захищена від внутрішніх потрясінь і зовнішнього впливу. Для інших же куди більш корисним може стати курс на розробку саме такої інфраструктури. А вже потім до неї можна надбудовувати криптовалюту, хоч експерименти з чистою енергією вулканів, до декриміналізації злочинів.
Цей принцип, до речі, стосується і тих, хто хоче заробляти безпосередньо на коливаннях курсів валют. Багато клієнтів Alpari хочуть торгувати криптовалюта, і компанія надає цю можливість. Однак на навчальних курсах ми прагнемо пояснити всім, що починати слід з найспокійніших і зрозумілих валютних пар, наприклад, з пари євро / долар. А вже навчившись професійної торгівлі і налаштувавши стратегії, можна переходити до більш ризикових активів.
Коментарі - 9
кто же победит ???
недавно по фейсбуку ходила картинка с надписью «Научи ребенка торговать на форексе — и у него не останется денег покупать наркотики ! »
А как давно платежи за электроэнергию идут в государственный бюджет? А вывоз мусора, извините, он тож в гос. бюджет идёт?
в результате от плюсо в остались
Рост инвестиций
Простота и анонимность денежных переводов
Рост количества транзакций
особенно шикарный плюс — «рост количества трансакций». Читаю и умиляюсь.
Инвестиции в биток это не инвестиции в украинскую экономику, это просто разгон цены битка ещё больше и вытягиване денег полвареничных. Денег которые полвареничные в теории могли бы инвестировать в украинскую экономику будь у нас нормальная и доступная фондовая биржа.
или столько же убытков