Українській гривні 25 років: найкрасивіша, стійка і недооцінена
Головне за четвер: Ювілей гривні, погашення облігацій та мільйонні втрати трейдерів
2 вересня 1996 року НБУ випустив в обіг перші гривневі банкноти і монети, припинив емісію купонокарбованців, які підлягали обміну на гривні за курсом 1 грн = 100 000 крб. Вже через 2 тижні — 16 вересня — єдиним засобом платежу в Україні стала гривня. До ювілею «Мінфін» підготував цікаві факти про національну валюту.
Україна погасила єврооблігації на $1,3 мільярда
Міністерство фінансів 1 вересня 2021 року погасило третю серію облігацій зовнішньої державної позики, випущених при реструктуризації в 2015 році на суму понад $1,3 мільярда.
Міністерство фінансів визначило банки для виплат пенсій та зарплат. Список
Міністерство фінансів оновило перелік банків, через які здійснюватиметься виплата пенсій, грошової допомоги та зарплат працівникам бюджетних установ.
Світові ціни відновили зростання. За рік продовольство подорожчало на 33%
У серпні 2021 року світові ціни на продукти харчування відновилися після зниження протягом двох місяців поспіль. Цьому сприяло різке підвищення світових котирувань цін на цукор, пшеницю і рослинні масла.
В Україні з'явиться національна біржа з торгівлі капіталом. Що будуть продавати
В Україні незабаром з'явиться національна біржа з торгівлі капіталом і товарами NEXT-UA. В уряді створили робочу групу, яка буде займатися втіленням ідеї у життя.
Трейдери за добу втратили понад $400 мільйонів. Грали на зниження біткоїна та Ethereum
Понад 50 тисяч трейдерів, які ставили на зниження котирувань біткоїна та Ethereum втратили понад $400 млн лише за одну добу.
У сьогоднішньому випуску «Прямо по курсу» фінансовий аналітик Олексій Козирєв розповість, що буде восени з цінами, комуналкою, нерухомістю і чи будуть істотні скачки курсу найближчим часом.
Як на практиці користуються дитячої картою monobank
Ще не так давно батьки просто змушені були оформлювати на себе додаткові картки й віддавати їх своїм дітям. Але банки на запити клієнтів відреагували швидко й на ринку почали з'являтися спеціалізовані дитячі картки. Не обійшов цю тему стороною й monobank, чий котик нібито навмисно створеній для спілкування з дітьми.
Тож «Мінфін» вирішив розпитати monobank та його клієнтів, чому дитячі картки стали такими популярними, коли варто знайомити дітей з сучасними платіжними інструментами, скільки варто давати кишенькових грошей та яких помилок варто уникати батькам та дітям у фінансових питаннях. Тим більше, що з початком нового навчального року прохання дати трохи грошей посипляться на батьків з новою силою!
Коментарі