В Україні незабаром з'явиться національна біржа з торгівлі капіталом і товарами NEXT-UA. В уряді створили робочу групу, яка буде займатися втіленням ідеї у життя. Про це 1 вересня повідомили у Міністерстві економіки.
В Україні з'явиться національна біржа з торгівлі капіталом. Що будуть продавати
► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці: головні фінансові новини
У червні Кабінет міністрів підписав меморандум з ЄБРР, ACC та USAID щодо створення цієї біржі. Вона з'явиться протягом 3 років, повідомляв у Telegram Денис Шмигаль.
«Українці отримають нові можливості у вигляді фінансових інструментів для заощадження та інвестування. Бізнес отримає довгостроковий та більш дешевий ресурс для розвитку власних підприємств», — писав Прем'єр-міністр.
Біржа NEXT-UA матиме універсальну інфраструктуру, що включатиме торговельний, кліринговий та розрахунковий функціонали.
Читайте також: Головні події на фондових біржах за 1 вересня: Ринок США завис на максимумах
Чим будуть торгувати:
- цінними паперами (як державними, так і корпоративними);
- товарними деривативами (продукцією енергетичного та аграрного ринку).
Який був обсяг торгів держоблігаціями
Перший заступник міністра економіки Володимир Гринюк зазначив, що торік найбільшим попитом на українському фондовому ринку користувалися держоблігації. Обсяг торгів ними становив 329,8 млрд грн, що становить 98,3% від організованого ринку цінних паперів.
Обсяг торгів акціями становив лише 0,6 млрд грн, а корпоративними облігаціями — 0,9 млрд грн.
Коментарі - 12
Это как метро на Троещину, 4-я ветка с Осокорков, о которой недавно заговорили. Не могут метро на Виноградарь сделать, так новые фантазии как освоить миллиарды и ничего толком законченного не сделать.
С постоянным и плановым выделение средств и т. п.
Как делается у нас? Выделили деньги, что-то начали, деньги кончились, новых не дали, рабочие разошлись, то что построили — ржавеет и рассыпается, опять дали денег — опять набрали рабочих, опять привезли арматуру, ржавую заменили новой, бетон подрихтовали, опять деньги закончились - все разошлись, все развалилось, и так тянется годами и десятилетиями.
Метро на троещину начали строить — уперлись в самостройные дачные участки. «А что же делать, сносить их нельзя — люди протестовать будут, давайте посудимся, пообсуждаем». обсуждали 7 лет пока недоделанный мост на левый берег разваливатся не начал.
Как делали в москве, где недавно большие стройки были?
деньги выделили нормально и равномерно, стройки велись не прекращаясь. Пенсионеров с их самостроями, хрущобами и жалобами — дубинками отлупили, экскаватором сгребли — и все.
Результат — все построено. Недовольные есть, но их мал и они бурчат на кухнях.
У нас же — денег влито столько же, ничего не построено, все недовольные.