Впродовж серпня індекс очікувань ділової активності (ІОДА) зріс до 53,4 пунктів проти 50,8 у липні, що є найвищим показником із жовтня 2019 року. Про це йдеться в даних НБУ.
Індекс очікувань ділової активності досяг найвищого рівня з 2019 року
►Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку: головні фінансові новини
Основні тренди за галузями
Підприємства промисловості поліпшили оцінки до 54,3 з 51,9 у липні. Крім іншого, вперше за півтора року сектор промисловості показав оптимістичні настрої щодо зростання чисельності працівників.
Читайте також: Червневий індекс очікувань ділової активності досяг найвищого рівня з 2019 року
Підприємства сфери послуг також поліпшили оцінки своїх економічних результатів: секторний індекс виріс в серпні до 54,1 з 50,1 у липні. Респонденти очікують поліпшення за всіма показниками своєї діяльності.
Щодо будівельних підприємств, то вони зберегли позитивну оцінку своїх результатів, незважаючи на скорочення в серпні секторного індексу до 53 з 55,6 в липні.
Підприємства торгівлі вперше з квітня оцінили оптимістично результати своєї діяльності: секторний індекс в серпні виріс до 51,1 з 49,7 у липні. Респонденти покращили очікування за обсягом товарообігу і закупівлі товарів для продажу. У той же час вони, як і раніше, не прогнозують збільшення загальної чисельності працівників.
Згідно з повідомленням, підприємства всіх секторів продовжують очікувати зростання цін на свою продукцію і послуги на тлі подорожчання сировини і матеріалів.
Щомісячний індекс очікувань ділової активності (ІОДА) — інструмент оперативної оцінки та відслідковування тенденцій розвитку економіки. Індекс розраховується на основі опитувань українських підприємств реального сектору економіки.
Методика проведення опитування
Щомісячне опитування підприємств проводилося з 5 до 25 серпня 2021 року. В опитуванні взяли участь 322 підприємства.
Коментарі - 6
Більша частина українців відносить себе до категорії бідних громадян, тільки 1% опитаних відносить себе до середнього класу, вважаючи себе досить забезпеченими. Бідними вважають себе 67,1% опитаних українців.
За останній рік ситуація з матеріальним становищем у українців склалася таким чином:
поліпшилося — 2%;
скоріше поліпшилося — 4,2%;
залишилося без змін — 42,3%;
скоріше погіршилося — 29,5%;
погіршилося — 22%.
Нагадаємо, уряд поставив завдання за 10 років довести середні зарплати в Україні до рівня сусідніх європейських країн. Але зараз зарплати в Україні втричі нижча, ніж у Польщі та Словаччині.
https://ukranews.com/ua/news/798650-tempy-zrostannya-ekonomiky-ukrayiny-protyagom-30-rokiv-vidstayut-vid-zagalnosvitovyh-u-2−2-raza