Ось і настав перший день осені. Діти пішли в школу, студенти в інститути, а банкіри та їхні клієнти — підводять підсумки серпня і визначаються з остаточними завданнями на новий місяць.
Курс долара і євро 1 вересня: чого чекати
►Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Це традиційно знижує активність на валютному міжбанку. За нашим прогнозом обсяг операцій на торгах в середу буде перебувати в межах $ 120−150 млн при укладанні до 380−510 угод.
Клієнти остаточно визначаться зі своїми завданнями тільки годині о 12 і тому на самому початку сесії особливої активності спостерігатися не буде. Основним питанням для всіх залишиться одне — чи може і далі дорожчати долар або вчорашня вечірня чергова спроба загнати курс до мети в 27 гривень на звітну дату — це лише спекулятивні ігри.
Поки однозначної відповіді на це немає, тому що компанії-покупці не мають бажання переплачувати за валюту і періодично просто знімають свої заявки, а ось продавцям-експортерам гривня для своїх розрахунків усередині країни потрібна постійно.
Тим більше на початку місяця, коли мають бути проведені стандартні платежі за оренду, покупку сировини та матеріалів і розрахунки з персоналом по зарплаті за серпень. З іншого боку — апетит приходить під час їжі і продавцям «сподобався» варіант з ростом котирувань і вони не проти продовжувати в тому ж дусі. Тому сьогодні обидві сторони — і покупці, і продавці — знову будуть пробувати один одного в частині стійкості по курсам, на які вони готові протягом сесії. У протистоянні курсових інтересів великих гравців і пройдуть торги 1 вересня.
Нацбанк намагатиметься в процес не втручатися і ми побачимо регулятор на торгах з інтервенцією по купівлі або продажу долара лише у випадках загроз серйозних перекосів попиту і пропозиції. Як завжди, в цьому випадку це спочатку буде інтервенція на стандартні $ 5 млн, і тільки якщо це не допоможе — НБУ вийде на торги вдруге з уже довгограючим стоянням на ринку.
Курси міжбанку, за розрахунками «Мінфіну» 1 вересня будуть в межах: долар — коридор 26,85 — 27,05 грн, євро — коридор 31,70- 32,00 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор покупок і продажів 26,70 — 27,15 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній в межах 15−20 коп, а в касах банків до 20−25 коп.
Євро: в банках коридор від 31,40 до 32,05 грн за спреді до 30 коп, а в обмінниках фінкомпаній — в межах більш вузького коридору від 31,50 до 31,90 грн за спреді до 25 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 26,75 — 26,90 грн і продаж 26,97 — 27,15 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,86 — 26,92 грн та продаж 26,94- 27,00 грн.
Коментарі - 36
С 1 сентябрем Всех, с днем знаний, с началом осени. Немного по иному начинаем месяц чем ранее, дело в том что УкрАвтоДору дали кредит под 400 млн. дол. и он продает валюту финансирования — но это работало на укрепление, а вот другая ситуация наоборот — рост остатков на Едином казнач. счету в 5,8 раза с 10 млрд. грн до почти 58 млрд.грн. Деньги от МВФ также пришли.
И вот большую часть гривны с казнач. счета пустят для оплат, уже очень долго у многих висели оплаты по 20 дней с Казначейства и больше. Часть валюты уйдет на вал. рынок, закупка техники, обор-я и т. д. Импортеры оживятся на осень. Плюс сегодня могут выйти покупатели вал. ОВГЗ, хотя у многих банков валюты полно и это делать не логично.
Вывод дивидендов также небольшой фактор. Но больше удивила цифра с остатками на каз.счету.
Мнения на первую половину сентября по курс разделились, кто говорит о 26,85−27,00, а кто об 27,00−27,20. Опять же таки — это мнения были до инфо об остатках на каз. счету, это немного меняет расклад.
Есть хорошая новость, урожай на осень высоком уровне как и цены. В мире было много наводнений, и у нас самих бури и затопления также чаще начали происходить, но мы справились.
Очень хочу чтобы в этом месяце не было локдауна как и в следующем, пока цифры в норме.
Доллар 27,02 +/- 5 коп
Евро 31,90 +/- 15 коп.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/173017/
А сейчас гривна есть и она скоро пойдет компаниям. а те далее платит и заказывать импорт и т. д.
Https://korrespondent.net/world/4392903-ukrayna-poluchyt-ot-ssha-3-mlrd-smy
Вы очень ошибаетесь, что Америка в нас не заинтересованна.
Ведь мы «уже» под Америкой, вскоре Вы это поймете!!!
*С Америкой*, такого не бывает.
-Это Америка, а… мы объект!!!
Точно лучше, чем судьба белорашки, кндр, таджикистона, ирана, венесуэлы и прочих «стратегических союзников» Мордора.
Единственная страна из Вашего списка которой реально помогали США — это Польша, которой дали 40+ млрд. на развитие экономики, как раз для того, чтоб дикари из СНГ не знающие историю хотели быть вассалами США ;)
При этом 5+ миллионов рабочих украинцев подняли экономику Польши намного сильнее, чем вся помощь из США.
У всех остальных стран далеко не всё так гладко с США.
Не будь, как Афганистан или Белорашка.
Будь, как Япония или Польша.
Но, повторюсь, было бы за счастье быть «колонией» США, типа Кореи, Японии или Польши:)
Мечтать о том что бы стать колонией и быть под кем то-это как минимум странно. У Вас видимо ни грама гордости нету. Нельзя быть шкурой, нельзя!!!
Говорить, что «Украина всегда под кем-то» — это все равно, что говорить то же про Ирландию или Шотландию, например. Да, были очень долгие периоды зависимостей. Что не отменяет старинных государственных традиций этих наций. И их достойное будущее.
В общем, на деле все эти пламенные борцы с «западным колониализмом» оказываются обычными подкацапниками, мечтающими о продолжении состояния Украины, как кацапских колониальных задворков.