В Україні зареєстровано 10683 угоди з купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення. Про це йдеться в повідомленні Мінагропроду.
Ринок землі: Кількість угод перевищила 10 тисяч (інфографіка)
Загальна площа проданих земельних ділянок становить 23,334 тисячі гектарів.
Де найбільше зареєстровано угод
Найбільшу площу приватизованих земель зареєстровано у Полтавській (2717 га), Харківській (2616 га) та Кіровоградській (2074 га) областях.
Найбільша кількість угод укладена в Київській області (1241).
Читайте також: Ринок землі: депутати пропонують ввести ряд змін та обмежень до Земельного кодексу
З моменту запуску ринку землі подано 5396 заяв від нотаріусів для отримання доступу до Державного земельного кадастру, з яких 4770 погоджені, 1 — очікує розгляду, 625 — отримали відмову.
Контекст
-
З 1 липня 2021 року в Україні запрацював ринок землі. Громадяни України відтепер можуть легально купувати та продавати землю сільськогосподарського призначення з обмеженням у 100 га.
-
Станом на 1 серпня середня ціна 1 га ріллі в Україні становить 26,8 тис грн — що практично відповідає середній нормативній грошовій оцінці. Це значно нижче раніше названої Міністерством аграрної політики цифри у 40 тис грн/га.
-
До 2024 року закон про ринок землі забороняє купувати землю іноземцям. Питання продажу землі особам без українського громадянства та іноземцям вирішуватиметься тільки на загальнонаціональному референдумі.
Коментарі - 3
Тем более, «антиолигархический» закон с «минимумом налоговых обязательств» по земле влияет на арендную доходность.
Більша частина українців відносить себе до категорії бідних громадян, тільки 1% опитаних відносить себе до середнього класу, вважаючи себе досить забезпеченими. Бідними вважають себе 67,1% опитаних українців.
За останній рік ситуація з матеріальним становищем у українців склалася таким чином:
поліпшилося — 2%;
скоріше поліпшилося — 4,2%;
залишилося без змін — 42,3%;
скоріше погіршилося — 29,5%;
погіршилося — 22%.
Нагадаємо, уряд поставив завдання за 10 років довести середні зарплати в Україні до рівня сусідніх європейських країн. Але зараз зарплати в Україні втричі нижча, ніж у Польщі та Словаччині.