Жителі Німеччини злякалися зростаючої інфляції і стали ще активніше, ніж раніше, скуповувати золоті злитки. Як пише Bloomberg, попит на дорогоцінний метал в Німеччині в першій половині 2021 року став найвищим з 2009-го.
Німці злякалися інфляції та кинулися скуповувати золото
►Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Золотий ажіотаж
Всесвітня рада по золоту підрахувала, що золоті злитки і монети в Німеччині стали купувати на 35% частіше, ніж у попередні шість місяців. При цьому в світі попит на золото виріс в середньому на 20%.
Експерти вважають, що вкладатися в метал зараз перспективно — так можна застрахувати кошти від знецінення.
Виконавчий директор дилера дорогоцінних металів Philoro Edelmetalle GmbH Рафаель Шерер заявив, що в першому півріччі 2021-го його компанія продала на 25% більше золота, ніж в 2020-му — тоді попит на злитки теж не був маленьким.
Читайте також: Золото дорожчає. Причина — слабкий долар
Страх перед інфляцією
Те, що німці кинулися вкладатися в золоті активи Шерер пояснює «страхом перед інфляцією, який закладений в ДНК народу». У минулому столітті при Веймарській республіці в країні трапилася гіперінфляція. Валюта обрушилася через витрати на протистояння Антанті в Першій світовій війні, а після війни довелося виплачувати непідйомні репарації країнам-переможницям. Інфляція в той час досягла трьох мільйонів відсотків на місяць.
Зараз на тлі відновлення економіки від наслідків пандемії коронавіруса інфляція в Німеччині знову почала зростати. У липні, наприклад, споживчі ціни піднялися найсильніше за останні десятиліття — на 3,8% в річному вираженні.
Шерер додав, що негативні процентні ставки в Європі також зробили активи в дорогоцінних металах більш привабливими.
Проте, ціни на золото впали майже на сім відсотків з початку червня. Причиною тому послужило зміцнення долара і скорочення заходів монетарного стимулювання з боку Федеральної резервної системи США.
Вартість металу, як правило, оцінюється в американській валюті і знаходиться в зворотній залежності від долара. Чим дорожче долар — тим дешевше метал. У 2020 році золото подорожчало, а з відновленням економіки США ціна знову пішла на спад
Читайте також: Чверть інвестпортфелю повинна складатися з золота — єгипетський мільярдер
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» писав, що за словами керівника департаменту з корпоративного аналізу групи ICU Олександра Мартиненка цілком імовірний сценарій, при якому до кінця року золото ще втратить в ціні. Якщо інвестор не очікує шоків у світовій економіці, то співвідношення прибутковості і ризиків зараз говорить не на користь покупки золота.
Коментарі - 4