Загальні доходи компаній світу вперше за 18 місяців можуть скоротитися на 8% в III кварталі 2021 року через поширення коронавірусу штаму «Дельта», що спричиняє перешкоди для мереж поставок і більш високу вартість трудових ресурсів. Про це пише ЕП з посиланням на Reuters.
Прибуток світових компаній впаде на 8% до $680 мільярдів через штам «Дельта»
►Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції і фінанси
Потужні стимули з боку влади країн створили високий споживчий попит у другому кварталі року. З іншого боку компанії виявилися в умовах логістичних затримок і зростання вартості виробництва, що мало наслідком підвищення цін.
Тому в другому кварталі року сукупний чистий прибуток світових компаній з капіталізацією понад $ 1 млрд досяг рекордного значення в $ 734 млрд.
Читайте також: Податкова реформа від G20 перенаправить гроші в нові офшори — експерт
Що буде з прибутком
Однак в III кварталі сукупний чистий прибуток може скоротитися на 8% до $678,2 млрд. Зокрема, вплинув і дефіцит мікросхем, який вразив автовиробників і змусивши їх тимчасово закривати свої заводи через брак деталей.
Аналітики пояснюють, що компаніям все складніше уникати падіння продажів внаслідок проблем, пов'язаних з ланцюгом поставок. Йдеться і про затримки, і про вартість транспортування.
Крім того, втрачається ефект від фіскальних стимулів, до яких вдавалися уряди країн для стримування наслідків пандемії.
Читайте також: Світове виробництво автомобілів скоротиться на 7−9 мільйонів одиниць. Причина — дефіцит чіпів
Маржинальність в середньому може впасти до 10,66% в III кварталі з 11,43% в II кварталі. Причина полягає в тому, що виробники можуть закладати високі витрати в ціну продукції, однак це не завжди можливо. У таких випадках бізнес буде змушений скорочувати свою маржу.
Коментарі