Українська влада обговорює з Міжнародним валютним фондом (МВФ) продовження поточної 18-місячної програми Stand-By на півроку. Рішення поки не ухвалене. Про це заявив міністр фінансів Сергій Марченко в інтерв'ю Інтерфакс-Україна.
Мінфін обговорює з МВФ продовження діючої програми на півроку
► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» в фейсбуці: головні фінансові новини
Все на етапі обговорення
«Це обговорюється, проте остаточного рішення ще немає. Тобто продовження програми Stand-By на півроку можливе. Але говорити про таке продовження поки рано», — сказав і додав, що рішення повинно бути погоджено з партнерами.
Міністр фінансів також нагадав, що Україна очікує місію фонду в вересні.
Читайте також: Україна отримала $ 2,7 мільярда від МВФ — НБУ
«Відбулася розмова президента України з главою МВФ Крісталіною Георгієвою. Це була ініціатива виконавчого директора щодо приїзду цієї місії. Очікуємо місію в вересні, як це і було сказано», — сказав міністр фінансів.
Передісторія
Раніше «Мінфін» писав, що директор розпорядник Міжнародного валютного фонду Крісталіна Георгієва назвала дуже конструктивною розмову з президентом України Володимиром Зеленським та анонсувала візит місії Фонду в Україну у вересні.
МВФ 9 червня 2020 року затвердив нову 18-місячну програму stand-by для України на SDR 3,6 млрд (близько $5 млрд) з негайним виділенням $2,1 млрд першого траншу.
Читайте також: Міністр фінансів озвучив, коли Україна може отримати новий транш від МВФ
Після виділення першого траншу намічалися чотири перегляди програми: за підсумками червня, вересня і грудня 2020 року, а також червня 2021 року — із завершенням цих переглядів відповідно 1 вересня і 1 грудня торік і 15 травня і 15 жовтня — 2021-го.
Розміри другого і третього траншів — по $700 млн, третього — $560 млн і заключного четвертого — $980 млн.
Передбачалося, що віртуальна місія з першого перегляду програми працюватиме 13−23 липня минулого року, проте цей план було порушено.
Віртуальна місія з першого перегляду програми stand-by, що тривала з кінця 2020 року, в середині лютого цьогоріч завершилася без рекомендації про виділення другого траншу, а глава представництва МВФ в Україні Йоста Люнгман заявив про необхідність додаткових дискусій і більшого прогресу з боку України.
Читайте також: Україні потрібен більший прогрес для виділення траншу — МВФ
Коментарі - 5
откуда ж раньше бюджет брался, который часто был огромным до 45% ВВП?
Навіщо? Не знаю як МВФ, а Україна свою програму виконала на 100% — отримати перший транш, а решту коту під хвіст :)