Фонд гарантування вкладів фізичних осіб розпочав відкритий конкурс з метою виведення неплатоспроможного банку АТ «КБ «Земельний капітал» з ринку, повідомляє пресслужба Фонду.
Фонд гарантування шукає інвесторів для «Земельного Капіталу»
ФГВФО пропонує чотири способи виведення неплатоспроможного банку з ринку.
Перший — ліквідація банку з відчуженням у процесі ліквідації всіх або частини його активів і зобов'язань на користь приймаючого банку.
Другий — відчуження всіх або частини активів і зобов'язань неплатоспроможного банку на користь приймаючого банку з відкликанням банківської ліцензії неплатоспроможного банку та подальшою його ліквідацією.
Третій — створення та продаж інвестору перехідного банку з передачею йому активів і зобов’язань неплатоспроможного банку і подальшою ліквідацією неплатоспроможного банку;
Четвертий — продаж неплатоспроможного банку інвестору.
Читайте також: Коштів у Фонду достатньо, аби зустріти будь-який сценарій подій — голова ФГВФО
Хто може взяти участь
Відкритий конкурс проводиться серед банків, а також попередньо кваліфікованих осіб, включених Національним банком до переліку попередньо кваліфікованих осіб, які відповідають умовам відкритого конкурсу. Таких попередньо кваліфікованих осіб лише двоє: ТАСкомбанк та Універсал Банк, що належать підприємцю Сергію Тігіпко.
Банки, які захочуть взяти участь у виведенні банку «Земельний капітал» з ринку, мають подати до Фонду документи, визначені умовами відкритого конкурсу.
Сума коштів фізичних осіб, що може бути відшкодована Фондом, станом на 12 серпня складала 418,888 млн грн.
Учасник відкритого конкурсу зможе самостійно обрати майно та активи неплатоспроможного банку, які можуть бути передані приймаючому або перехідному банку.
Читайте також: Банк Земельний капітал не повертає депозити. Що розповідають користувачі «Мінфіну»
Передісторія
11 серпня правління Нацбанку ухвалило рішення віднести Банк Земельний капітал до категорії неплатоспроможних у зв’язку з невиконанням у встановлений договором строк своїх зобов’язань перед вкладниками та іншими кредиторами через недостатність коштів.
Вкладники, розмір вкладів яких не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 тис. грн, отримають свої кошти у повному обсязі — це близько 70% вкладників банку.
Клієнти із більшими обсягами вкладів отримають відшкодування в межах суми, яку гарантує ФГВФО. Загалом можлива сума виплат гарантованої суми вкладникам на 01 липня 2021 року становить 435,8 млн грн (92% від загальної суми вкладів фізосіб).
З 12 серпня в банку працює тимчасова адміністрація ФГВФО.
Що відомо про банк та його власника
За даними НБУ, на початок поточного року 95% акцій банку «Земельний Капітал» належали відомому бізнесмену / банкіру і політику Віктору Тополову. Свого часу він був народним депутатом і «паливним» міністром. Був власником Індекс-Банку (нині — Креді Агріколь Банк), який продав французькій групі Credit Agricole. Після цієї угоди Віктор Тополов став співзасновником Астра Банка, який згодом також був проданий грецькому Alpha Bank.
Банк «Земельний Капітал» — один з найменших банків країни. З активами менше 800 млн грн банк займає за цим показником 65 місце з 73.
За підсумками 1 півріччя поточного року банк зафіксував відтік гривневих коштів населення в розмірі 22 млн грн.
Станом на 1 липня банк «Земельний Капітал» порушував норматив короткострокової ліквідності (Н6). При мінімально необхідному значенні в 60%, у банку він був нижче 55%.
Коментарі