Фонд гарантування вкладів розпочав процедуру виведення банку Земельний капітал з ринку шляхом запровадження в ньому тимчасової адміністрації строком на один місяць з 12 серпня 2021 року по 11 вересня 2021 року (включно). Про це йдетьс у повідомленні Фонду.
Фонд гарантування ввів тимчасову адміністрацію в банк Земельний капітал
Уповноваженою особою Фонду гарантування вкладів фізичних з делегуванням усіх повноважень тимчасового адміністратора призначено Калугіна Сергія.
Читайте також: Банк Земельний капітал не повертає депозити. Що розповідають користувачі «Мінфіну»
Передісторія
11 серпня правління Нацбанку ухвалило рішення віднести Банк Земельний капітал до категорії неплатоспроможних у зв’язку з невиконанням у встановлений договором строк своїх зобов’язань перед вкладниками та іншими кредиторами через недостатність коштів.
Вкладники, розмір вкладів яких не перевищує гарантовану Фондом гарантування вкладів фізичних осіб суму в 200 тис. грн, отримають свої кошти у повному обсязі — це близько 70% вкладників банку.
Клієнти із більшими обсягами вкладів отримають відшкодування в межах суми, яку гарантує ФГВФО. Загалом можлива сума виплат гарантованої суми вкладникам на 01 липня 2021 року становить 435,8 млн грн (92% від загальної суми вкладів фізосіб).
Що відомо про банк та його власника
За даними НБУ, на початок поточного року 95% акцій банку «Земельний Капітал» належали відомому бізнесмену / банкіру і політику Віктору Тополову. Свого часу він був народним депутатом і «паливним» міністром. Був власником Індекс-Банку (нині — Креді Агріколь Банк), який продав французькій групі Credit Agricole. Після цієї угоди Віктор Тополов став співзасновником Астра Банка, який згодом також був проданий грецькому Alpha Bank.
Банк «Земельний Капітал» — один з найменших банків країни. З активами менше 800 млн грн банк займає за цим показником 65 місце з 73.
За підсумками 1 півріччя поточного року банк зафіксував відтік гривневих коштів населення в розмірі 22 млн грн.
Станом на 1 липня банк «Земельний Капітал» порушував норматив короткострокової ліквідності (Н6). При мінімально необхідному значенні в 60%, у банку він був нижче 55%.
Коментарі - 5