Кабінет міністрів розпочне дискусію з Національним банком щодо тіснішого погодження політик. Про це повідомив перший віце-прем'єр — міністр економіки Олексій Любченко в інтерв'ю «Інтерфакс-Україна».
У Кабміні не згодні з підвищенням облікової ставки. Хочуть, щоб НБУ погоджував з ним монетарну політику
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
Що кажуть в Кабміні
«З цього приводу, ми поки що не мали дискусії. Ми її започаткуємо. Прем'єр-міністр уже висловив таке побажання перед головою НБУ. Сподіваюся, вона відбудеться відносно ролі і місця кожної інституції в цій країні. Це ж стосується не тільки НБУ, а й Нацкомісії з цінних паперів та фондового ринку», — сказав Любченко.
За його словами, Нацбанк веде грамотну політику в стримуванні інфляції, але його думка з цього приводу розходиться з думкою Національного банку, «якщо дивитися на фактичне рішення про підвищення облікової ставки до 8%». Він впевнений, що причини інфляції не пов'язані з монетарними факторами.
Читайте також: Національний банк підвищив облікову ставку до 8%
«НБУ веде грамотну політику в цьому, але її ми маємо разом узгодити, щоб вона відповідала цілям „Стратегії Україна 2030“ по зростанню ВВП. Це означає, що слід шукати баланс між кредитуванням, інфляцією і розвитком реального сектору», — вважає перший віце-прем'єр.
Любченко підкреслив, що важливо, щоб заробітна плата зростала швидше інфляції, а інфляція була прогнозованою.
Він також висловив надію, що в Україні незабаром з'являться фондові інструменти для зміцнення економіки, так як зараз трансмісія монетарної політики в Україні обмежена.
Читайте також: У НБУ пояснили, чому інфляція підскочила до 10,2%
«Я розумію НБУ, який турбується за інфляцію і стабільну грошову одиницю. Однак трансмісія монетарної політики в Україні обмежена та працює в одноканальному режимі — через валютний ринок», — сказав він.
«Фондового ринку фактично немає, банківське кредитування перебуває у стані стагнації. Слова факторинг навіть не чуємо. Якби працювали ці фінансові інструменти, проблем з ефективним обігом грошей в Україні не було б, і Національний банк вів би тоді іншу монетарну політику», — впевнений Любченко.
На його думку, необхідно переформатувати роботу Ради фінансової стабільності, яка об'єднує для координації Нацбанк, НКЦПФР, Мінфін і Фонд гарантування вкладів фізосіб.
Коментарі - 39
Почему Хромаев до сих пор не «Герой Украины»?
А что кабмину хочется дешевых денег — очевидно.
Учитывая, как и на что они их тратят, ставка сейчас должна быть минимум 30%.
В списывании долгов фирташам и продаже электроэнергии коломойским за гроши?
В з/п членам наб. советов?
В закатывании денег в асфальт?
При этом пэрэсiчным — автосписания)
И «непрямой контроль за расходами», и сверху налог.
А еще налог «на легализацию».
Не, в долг — только по рыночной ставке зимы 2009 года)
Правда, для этого надо назависимый НБУ.
А не это гиперинфляционное позорище.
«Импортировано» гораздо мпньше, чем напечатал НБУ.
А в 2020 м?
Делайте выводы.
Можете открыть экономические новостные ресурсы эрефии, там Путенг вашими методами пытается остановить цены на бензин и все никак. Уже начали даже дотировать из бюджета бензиновых королей, но цены растут. Вы тоже к этому ведёте?
Там конечно же, все плохо.
Но у нас и такого нет.
Нельзя ж мешать нашим олигархам-экспортерам-на кипрский офшор)
А то зубожiют, и не смогут ежегодно дворцы покупать.
эмисией заливали бюджет, потому что других поступлений небыло.
если вы молодой человек и не помните дичайшей нищеты 80-х — 90-х, вам тяжело понять разницу.
И когда напоминаеш человеку, что его микрорайон заасфальтировали всего 10 лет назад. А когда мы ходили в школу — мы прыгали по кирпичам через лужи — он очень удивляется. потом начинает вспоминать…
когда напоминаеш что все магазины вокруг появились 20 лет назад. А раньше — за колбасой ездили в центральный гастроном на Крещатике, был один магазин хозтоваров, возле ленинградской площади , где хоть иногда что-то появлялось. и т. п. — тоже куча удивления… Зарплата 110 рублей. десятки «до получки». при цене джинсов 100 рублей. и сапог — 80. При том что «самый дешевый в мире коммунал «только в теории был дешевым. 4 копейки киловатт электричества — это мои 400 киловатт в месяц — 16 рублей. десятая часть очень немаленькой зарплаты (средняя была ниже).а сейчас те же 400 киловатт — это 640 гривен. ерунда.
но это нудная тема. и обсосанная много раз. Обязательно находится деятель. который прекрасно жил (400 рублей зарплаты, бесплатные квартиры в москве, за 20 рублей летал на выходных загорать в сочи, дядя Пеня из сибири передавал каждый месяц трехлитровую банку икры)…
я этих людей понимаю.
2003 — 8.2%
2004 — 12.3%
2005 — 10.3%
Инфляции у него не было.
Давайте все.