Міні-пам'ятник встановлено на фасаді Національного музею історії України (Київ) та є копією гривні, яку використовували у так званий «безмонетний період» майже тисячу років тому. Зливок вагою 160 грамів відливали зі срібла у формі ромбовидного шестикутника. Місце для розміщення скульптурки було вибране невипадково: у музеї знаходиться найбільша колекція гривень київського типу.
Альфа-Банк Україна разом із проєктом «Шукай» встановили міні-скульптуру київської гривні
«За дві гривні можна було купити коня. Це була настільки надійна валюта, що багаті люди накопичували в ній свій капітал. І звідси прикмета — коли знайдете нашу скульптурку, потріть її на фінансову удачу,» — розповіла Юлія Бевзенко, авторка проєкту «Шукай».
Альфа-Банк Україна став партнером проєкту «Шукай» та підтримав встановлення бронзової міні-скульптурки київської гривні. Це нагадування про нашу історію у той час, коли все менше людей використовує фізичні гроші. Наприклад, з появою цифрового банку Sense SuperApp частка digital-платежів клієнтів Альфа-Банку Україна збільшилась на 25%.
«Сьогодні більшість українців здійснюють платежі картою, телефоном та поступово забувають як виглядають фізичні гроші. Ми раді, що разом із проєктом „Шукай“ можемо нагадати киянам та гостям міста історію українських гривень», — зазначила Ольга Філіпенко, виконавча директорка Альфа-Банку Україна.
Бронзова гривня стала 31-ю скульптуркою проєкту «Шукай», який розповідає історію Києва. Окрім неї, допитливі шукачі можуть знайти мініатюрну котлету по-київськи, каштан, золоту туфельку Сержа Лифаря, вертоліт Сікорського, київський балкон та інші.
Коментарі