Дії влади КНР та посилення державного регулювання завдали нищівного удару представникам китайської фабрики мільярдерів. Лише небагатьом вдалося не просто вийти без втрат, але й примножити свої статки. Хто потрапив до групи щасливчиків, підрахував Bloomberg. «Мінфін» виділив головне.
КНР завдала удару китайській фабриці багатіїв: хто на цьому заробив
Удар по китайській фабриці багатіїв
Дев'ять місяців тому влада КНР почала активно регулювати бізнеси компаній відразу декількох секторів економіки: освіти, технологій, доставки їжі, виробництва чипів тощо. Правила націлені на стримування таких компаній, як Alibaba і JD.com, від зловживання домінуючим становищем на ринку.
За минулий час дії регуляторів обвалили акції багатьох китайських компаній, значно зменшивши статки деяких найбагатших бізнесменів країни — наприклад, засновника Alibaba Джека Ма (- $13,2 млрд) і творця Tencent Поні Ма (- $13,8 млрд).
Читайте також: Влада Китаю націоналізує компанії Джека Ма — ЗМІ
Трійка щасливчиків
Однак в той час, як у більшості китайських мільярдерів списку Bloomberg статки знизилися, деякі стали помітно багатшими. За підрахунками агентства, статок Чжуна Шаншаня — власника одного із найбільших китайських виробників бутильованої води та інших безалкогольних напоїв Nongfu Spring — з 2 листопада 2020 року до 3 серпня 2021-го зріс на $16,5 млрд.
Компанія Nongfu Spring провела IPO в Гонконзі 8 вересня 2020 року. У перший же день торгів акції виробника злетіли більш ніж на 50%, а статок Чжуна Шаншаня підскочив з $18,9 млрд до $50,9 млрд, вказують дані Bloomberg Billionaires Index.
Тоді експерт Kingston Securities Дікі Вонг відзначав, що однією із причин популярності компанії серед інвесторів міг стати брак можливостей для інвестицій, так як на той час технологічні компанії були сильно переоцінені.
До 17 лютого 2021 року статки бізнесмена оцінювалися в $98,7 млрд, однак потім акції Nongfu Spring впали разом із усім китайським ринком. Проте на 4 серпня статок Чжуна Шаншаня становив $71,5 млрд, що ставило його на 14 місце серед найбагатших людей світу.
Із великим відставанням від Чжуна Шаншаня в рейтингу Bloomberg йде засновник і генеральний директор інтернет-компанії NetEase Вільям Дінг — інший китайський мільярдер, статки якого за останні місяці зросли. З листопада минулого року його статки збільшилися на $3 млрд — до $29,9 млрд.
На третьому місці рейтингу китайських мільярдерів найбагатша жінка КНР Ян Хуейянь. За дев'ять місяців її статок збільшився на $0,6 млрд, до $27,2 млрд. Ян Хуейянь — головний акціонер девелоперської компанії Country Garden Holdings.
Читайте також: Китайський регулятор посилить правила онлайн-кредитування. Ant Group знову під прицілом
Дії влади КНР та їх зусилля щодо посилення державного регулювання стали ударом для китайської фабрики мільярдерів.
На третьем месте рейтинга китайских миллиардеров самая богатая женщина КНР Ян Хуэйянь. За девять месяцев ее состояние увеличилось на $0,6 млрд, до $27,2 млрд. Ян Хуэйянь — главный акционер девелоперской компании Country Garden Holdings.
Коментарі - 1