Середній обмінний курс гривні до долара у 2022 р складе 28,6, в 2023 — 28,8, а у 2024 — 29,2 грн / $. Це випливає з інфляційного звіту регулятора за липень-2021, що оприлюднений наперердодні.
НБУ «спрогнозував» курс долара на найближчі 3 роки (доповнено)
Натяк
Зокрема, у вставці, присвяченій середньостроковій бюджетній декларації, наведена таблиця з основними макроекономічними параметрами, одним з джерел даних якої є розрахунки НБУ.
►Підписуйтесь на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
Як відомо, офіційні прогнози щодо курсу гривні регулятор не дає. Відсутній такий і в оновленому макроекономічному прогнозі Нацбанку, який був опублікований разом з інфляційним звітом.
З початку року гривня зміцнилася майже на 5% — до 26,89 грн /$ (офіційний курс НБУ на 30.07.2021).
Тому не дивно, що Нацбанк значно підвищив прогноз зростання золотовалютних резервів (ЗВР). Очікується, що вже на кінець 2021 року вони сягнуть $ 31,3 млрд. Це — на $ 1,5 млрд більше, ніж передбачалося попереднім прогнозом.
Що кажуть в Нацбанку
Після публікації новини НБУ прокоментував інформацію, викладену в інфляційному звіті.
«Національний банк дотримується режимів інфляційного таргетування та плаваючого курсоутворення. Регулятор не таргетує курс гривні та не оприлюднює його прогноз. Макроекономічний прогноз для Бюджетної декларації на 2022−2024 роки розробляло Міністерство економіки України. Фахівці Національного банку традиційно надавали свої пропозиції щодо макропрогнозу, водночас фінальна версія документу приймалася саме урядом України. Відповідно, показники, що наведені у декларації, не є прогнозом Національного банку», — підкреслюється у повідомленні пресслужби.
Там також зазначили, що макропоказники, що містяться в Бюджетній декларації, були наведені у Інфляційному звіті насамперед для аналізу відповідного документу (як і інші показники у тематичних вставках Звіту).
Інфляція зменшиться, ВВП зросте
За прогнозами НБУ, інфляція почне знижуватися в кінці цього року і досягне мети у 5% в 2022 році. Як і раніше, Нацбанк очікує, що інфляція досягне піку восени цього року на тлі високих світових цін, подальшого відновлення внутрішнього попиту і низької бази порівняння.
Дивіться також: Курс долара у серпні. Переходимо з депозиту в ОВДП. Облікова ставка 8%: що далі
У Нацбанку прогнозують, що в 2021 році ВВП України зросте на 3,8%. Основним драйвером буде приватне споживання, що підвищиться на 8%.
Коментарі - 10