Вкладаючи гроші в ризикові активи, інвестори повинні бути готові втратити кошти. Але ризики можна мінімізувати, якщо правильно сформувати портфель. Про це розповів директор Київського філіалу Freedom Finance Ukraine Богдан Сидоренко під час InvestInsight «Агресивні стратегії інвестування».
Як заробити на IPO і чи варто ризикувати
На думку Сидоренко, інвестор повинен формувати структурний портфель. І тільки після цього може підбирати більш ризиковані активи.
«Якщо інвестувати в IPO, то я вірю в комбінацію великих чисел. Щоб забезпечити хороший результат, акцій таких компаній в портфелі має бути хоча б близько 40», — вважає він. В цьому випадку, навіть якщо акції деяких компаній і будуть падати, в цілому, швидше за все, вдасться отримати позитивну прибутковість.
Якщо ж займатися венчурним інвестуванням, вважає Сидоренко, то необхідно вкладати гроші як мінімум в 200−300 компаній, в розрахунку на те, що 10 з них «злетять».
Ризики — для молодих
На думку співзасновника Wotan Михайла Рітчера, чим молодший інвестор, тим більше у нього шансів відновити свої накопичення в випадку втрат і, відповідно, тим більше він може ризикувати. «Тому якщо ви молоді і маєте $10 тис., то можете всі кошти вкласти в IPO-компанії. Якщо ви хочете диверсифікувати портфель, то можете тримати в портфелі 50% IPO-компаній, і стільки ж ETF «, — вважає Рітчер.
Читайте також: Скільки можна заробити на фондовому ринку США і як поліпшити результат
На його думку, інвестори, які хочуть сформувати ще більш ризиковий портфель, можуть додати в нього 10% криптовалют.
Коментарі - 4
Надо и дальше надувать пузырь ИПО.
Хотя эти конторки не вели, не ведут, и не будут вести деятельность.
Господин Ритчер тоже полагает, что молодым деньги не нужны.
И 270 000 грн по нынешнему курсу можно легко превратить в ничто.
Притом, на дороге они не валяются.
ИПО/ЕТФ — тоже не глобально лучше.
От ИПО может остаться «0», а ЕТФ процентов так на 70 похудеет.