Вівторок на валютному ринку продовжить тенденції кінця минулого — початка цього тижня і пройде динамічно з певним тиском на курс долара.
Курс долара і євро у вівторок: в чому головна інтрига
На поведінку всіх учасників торгів продовжать впливати все ті ж самі основні фактори:
1) пік періоду відшкодувань ПДВ експортерам;
2) поведінка нерезидентів і великих місцевих гравців на первинному і вторинному ринках ОВДП з урахуванням того, що сьогодні проходить новий аукціон Мінфіну з розміщення облігацій. Чиновники будуть продавати гривневі папери на 394 та 483 дня з обмеженням по 3 млрд грн кожних, без обмежень в гривні — на 826, 1071 та 2128 днів, а також доларові на 330 днів;
►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram: головні новини про інвестиції та фінанси
3) наближення кінця місяця і активізація господарської діяльності всіх клієнтів перед звітною датою.
Завтра Мінфіну України треба погасити гривневі облігації на суму близько 1,171 млрд гривень і виплатити відсотки ще по 4 іншим випускам, а 29-го числа пройде погашення валютних паперів на суму близько $ 350 млн. З урахуванням підвищення облікової ставки НБУ для інвесторів є принциповим питання прибутковості по гривневих паперах на цьому аукціоні.
Торг між потенційними місцевими та іноземними покупцями паперів та Мінфіном сьогодні тільки посилиться. А поведінка нерезидентів в цей момент буде принциповою для курсоутворення в період з вівторка по середу.
За нашим прогнозом, 27 липня Мінфін України зможе продати гривневі ОВДП з дохідністю від 10,95% до 12,60% річних в залежності від термінів розміщення, а також доларові папери з дохідністю близько 3,70% річних при загальному обсязі розміщення в межах еквівалента від 6,5 до 14,8 млрд гривень.
Рівень дохідністі гривневих облігацій на сьогоднішньому аукціоні — по суті, головна інтрига для всіх місцевих інвесторів і нерезидентів. Від активності гравців на цьому ринку (в першу чергу — нерезидентів) багато в чому і буде залежати ситуація на валютному ринку в найближчі пару днів.
Усі перераховані вище фактори будуть істотно впливати на статистику торгів і за прогнозом «Мінфіну» сьогодні обсяг операцій на міжбанку складе до $ 120−155 млн при укладанні до 480−650 угод.
Великі покупці і спекулянти намагатимуться закріпити свої успіхи минулих днів і знову зіграти «на пониження». Але якщо НБУ знову вийде на торги з інтервенцією по викупу надлишків долара — саме його цінники і стануть диктувати ринку тренд по курсу.
Котирування міжбанку, за розрахунками «Мінфіну» 27 липня будуть в межах: долар — коридор 26,85 — 27,10 грн, євро — коридор 31,55 — 31,95 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків будуть перебувати в межах:
Долар: коридор покупок і продажів 26,75 — 27,10 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній в межах 12−15 коп, а в касах банків до 20−25 коп.
Євро: в банках коридор від 31,50 до 32,05 грн за спреді до 25−30 коп, а в обмінниках фінкомпаній — в межах більш вузького коридору 31,65 — 31,95 грн при спреді в 20−25 копійок.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 26,65 — 26,95 грн і продаж 27,01 — 27,10 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 26,90 — 26,95 грн та продаж 27, 03 — 27,05 грн.
Коментарі - 36
Опять подошли к 26,90, кому «зрада», а кто радуется. Вчера описанное для Гривны играет роль положительно, вот только Гривны реально у компаний очень мало, реально сейчас многим гос-во плохо платит, денег нет.
И потому сейчас покуют валюту только под задачи где есть понимание с Гривней или есть финансирование.
У НБУ опять шанс выгребать, аукцион думаю норм будет, 4 млрд. грн+.
Евро провал опять.
Доллар 26,91 +/- 5 коп.
Евро 31,67 +/- 16 коп.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/170030/
Если текущая власть, как и регулятор, за эти годы не поняли, что плавная девальвация лучше, чем резкая ревальвация (-11 копеек за день — это уже что-то значит) и игры с такими большими цифрами ничем хорошим не заканчиваются… То дураки, что еще сказать
Адептам крепкой гривны при полумертвой экономике — привет
А в августе посмотрите тогда и на цени при том курсе на сколько раз их поднимут ети дармоеди, у клоунов все всегда в ікокс+!
Натягивают всех — и гривнедержателей и валютодержателей. Только у вторых еще проблема: хранить валюту в банке или в стеклянном банке. Где меньше риски экспроприации?
Ведь это нужно быть слепыми, чтобы не понимать, что снижение курса не приводит к снижению цен. Можно дать по жопе особо хитрым (как в случае с заправками). Только вот у нас никак не плановая экономика. И даже не рыночная с элементами плановой. Здесь правит баллом рынок. Госрегуляция отдельных сфер, типа ЖКХ платежей, не делает сильной погоды.
Цены в магазинах растут. Коммунальные платежи тоже растут. Экспортеры недополучают прибыль (если получают ее вообще). Урожай неважный.
Сильной гривной наша «горячо любимая» власть убьет даже аграриев.
И ладно бы у нас был бы действительно рост ВВП, экономики в целом. Плавный, постепенный. В страну шли бы инвестиции (для этого, конечно, нужно еще разобраться с налоговым законодательством), а нет. Мы пытаемся усилить гривну «грязными» методами, привлекая ОВДП, прижучить айтишников и часть фопов. И в конце года отчитаться о великих успехах
П.С. Уже — 13 коп
але якщо дивитись 5й канал, прямий або упасі господи російську пропаганду, то укр влада по їх канонам вже мала б розвалити країну. Ще в 2019. Але реальність відрізняється від картинки на «прямому»
Если глобально, то падаем на 26,62−26,72. До января поднимаемся 28,8−29,1. Возможны и качели в промежутках.