За перші три тижні інспекційної кампанії з легалізації праці виявлено 3216 працівників, допущених до роботи без трудових договорів, засвідчують дані Мінекономіки.
Лише за три тижні перевірок виявлено понад 3 тисячі незадекларованих працівників
Результати перевірок
«Питання тіньової зайнятості - надзвичайно актуальне для України. Торік майже 11 млн осіб офіційно не отримували жодного доходу, а „тіньовий фонд“ оплати праці оцінюється у майже 500 млрд грн. Рівень тіньової зайнятості безпосередньо впливає на соціально-економічне життя суспільства. Це і надходження до бюджету, необхідні для виплати пенсій та допомоги по безробіттю, і забезпечення захисту соціально-трудових прав працівників», — зазначив перший віцепрем'єр-міністр — міністр економіки Олексій Любченко.
З 1 липня проведено 1063 інспекційні перевірки, під час яких із 1219 працівниками укладено трудові договори.
У регіональному розрізі з початку інспекційної кампанії найвища динаміка працевлаштування порівняно з відповідним періодом минулого року спостерігається у Києві (41%), Полтавській (35%) та Чернівецькій (35%) областях.
«Порівняно з відповідним періодом минулого року кількість працевлаштованих осіб збільшилась на понад 22%», — зазначила заступниця міністра економіки Світлана Глущенко.
10 перевірених способів знизити витрати і почати відкладати
Де найбільше незадекларованих працівників
Середня кількість виявлених незадекларованих працівників становить майже 5 осіб на одного перевіреного роботодавця, що засвідчує ефективність такого підходу. Найбільше незадекларованих працівників виявлено у Запорізькій (397), Вінницькій (344) та Хмельницькій (221) областях.
Найактивніше працівники легалізуються у сферах організації тимчасового розміщування (на 142%) та харчування (на 36%). Також є позитивна динаміка в сферах сільського господарства (на 9%) і торгівлі (на 6%).
Читайте також: Тіньові зарплати в Україні сягають 500 мільярдів на рік — міністр економіки
Контекст
У першому півріччі 2021 року пройшла інформаційна кампанія про переваги офіційного працевлаштування та ризики неформальних трудових відносин.
З 1 липня ДПС та Держпраці почали інспекційні перевірки бізнесу для виявлення роботодавців, що використовують неформальну працю, та стимулювання їх до переходу до задекларованих трудових відносин.
Бажаєте знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі.
Коментарі - 1