Міністерство фінансів повідомляє, що 22 липня Україна здійснила прайсинг додаткового випуску єврооблігацій на суму $500 млн з дохідністю 6,3%.
Україна дорозмістила євробонди на $500 мільйонів під 6,3% з погашенням у 2029 році
►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
Параметри довипуску
Цей додатковий випуск збільшив загальну суму в обігу єврооблігацій з відсотковою ставкою 6,876% та погашенням 21 травня 2029 року, загальна непогашена сума яких становила $1,25 млрд.
Довипуск відбувся з дохідністю 6,30% та ціною пропозиції при додатковому розміщенні 103,493%.
Фінальна книга заявок розміром $1,7 млрд дозволила досягти звуження спредів дохідності на 32,5 б. п. порівняно з початковим орієнтиром дохідності та на 57,5 б. п. порівняно з дохідністю при первинному розміщенні облігацій розміром $1,25 млрд у квітні цього року.
Спільними лід-менеджерами трансакції виступили BNP Paribas and Goldman Sachs International.
Розрахунки за довипуском мають відбутися 27 липня 2021 року.
«Залучені кошти будуть використані для фінансування загальних бюджетних призначень», — йдеться в заяві Мінфіну.
Читайте також: Україна дорозміщує євробонди на $500 мільйонів — ЗМІ
Коментар Мінфіну
«Успіх цієї угоди з дорозміщення єврооблігацій, здійсненої протягом одного дня, свідчить про постійну міцну підтримку України з боку міжнародного інвестиційного співтовариства. Сприятливі ринкові умови дозволили нам поступово виконувати план запозичень на цей рік перед тим, як на ринку розпочнеться зменшення ділової активності під час сезону відпусток. Ми обмежили обсяг угоди, оскільки ми продовжуємо дотримуватися нашої стратегії пріоритизації залучення пільгового фінансування для покриття більшості потреб у зовнішніх запозиченнях», — прокоментував прайсинг міністр фінансів Сергій Марченко.
Коментарі - 21
У червні 2021 року споживча інфляція в річному вимірі залишилася на рівні попереднього місяця — 9,5%, але була вищою за квітневий прогноз НБУ — 9,2%. Вплинули тимчасові чинники — зростанням світових цін на продовольство, енергоресурси. З іншого боку — суттєвіше посилився фундаментальний інфляційний тиск.
«Інфляція найближчим часом незначно перевищить 10 відсотків.
Все залежить від результатів голосування Ради керуючих МВФ, яке імовірно відбудеться 2 серпня.
Є рішення Ради директорів МВФ, і ще має бути рішення Ради керуючих Фонду.