Міжнародний валютний фонд очікує на рішення ради керуючих Фонду щодо перерахування спеціальних прав запозичень (SDR) для України до 2 серпня, зазначив на монетарному брифінгу голова Нацбанку Кирило Шевченко.
Шевченко: МВФ може перерахувати Україні SDR на $2,73 млрд до 2 серпня. Скільки отримає бюджет — поки невідомо
Очільник центробанку підкреслив, що вже є рішення Ради виконавчих директорів МВФ щодо виділення Україні SDR у можливій сумі $2,73 млрд відповідно до квоти України, проте за алгоритмом ухвалення рішення у Фонді має ще відбутися голосування Ради керуючих Фонда.
Щодо спрямування цих коштів, Шевченко зазначив, що наразі Нацбанк виконує функції банку-депозитарію. І тільки після зарахування цих коштів центробанк готовий долучитися до дискусії з Міністерством фінансів про майбутній розподіл їх між бюджетом і золотовалютними резервами регулятора.
Читайте також: МВФ залишається на паузі: як Україна платитиме за боргами і закриватиме бюджет
Щодо співпраці з МВФ
Відповідаючи на запитання щодо подальшого співробітництва з Міжнародним валютним фондом, Шевченко підкреслив, що для Нацбанку не є головною форма співпраці. «Головне — не форма реалізації: подовження програми чи нова програма. Головне — реформи і дешеве фінансування Фонду. Структурні маяки, визначені МВФ, переходять із програми в програму. Тож, варто сконцентруватися на їх виконанні».
Як підкреслив Шевченко, основним припущенням, яке правління Національного банку бере до уваги, залишається подовження співпраці з МВФ. «Ми очікуємо на прогрес у перемовинах України з МВФ. Тривале гальмування у виконанні угоди про співпрацю з МВФ створює ризики для фінансування дефіциту державного бюджету, передусім у наступні роки. Це також може призвести до погіршення інфляційних та курсових очікувань, що змусить центробанк проводити жорсткішу монетарну політику. Натомість виконання програми співпраці з МВФ дасть змогу залучити передбачений обсяг офіційного фінансування та здешевити інші залучення на зовнішньому та внутрішньому ринках. Це, в свою чергу, підвищить спроможність України утримувати міжнародні резерви на рівні $29−31 млрд у 2021−2023 роках», — зауважив очільник центробанку.
Контекст
Рада виконавчих директорів Міжнародного валютного фонду погодилася з пропозицією директора-розпорядника Крісталіни Георгієвої про новий загальний розподіл SDR (спеціальних прав запозичення) в розмірі $650 млрд. Георгієва зазначила, що метою цього процесу є задоволення довгострокових глобальних потреб в резервах в ході глибокої кризи з часів Великої депресії.
«Розподіл SDR підвищить ліквідність і резерви всіх наших держав-членів, зміцнить довіру і сприятиме посиленню стійкості та стабільності світової економіки», — зазначила директор-розпорядник.
Читайте також: Уряд очікує від МВФ $700 мільйонів в цьому році
«Розподіл SDR допоможе кожній державі-члену МВФ, особливо вразливим країнам, і зміцнить ухвалені ними заходи у відповідь на кризу, спричинену covid-19. У майбутні місяці ми продовжимо активно взаємодіяти з нашими державами-членами з метою пошуку прийнятних шляхів добровільної передачі SDR від багатших членів для надання підтримки біднішим і вразливим країнам», — вказала Георгієва.
Для ухвалення рішення про затвердження розподілу SDR Раді керуючих потрібна підтримка з боку держав-членів, що представляють більшість у 85% від загальної кількості голосів. SDR, отримані в порядку розподілу, надаються державам-членам МВФ пропорційно їх частці квот у Фонді.
Бажаєте знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі.
Коментарі - 6
Как раз посмотрим и на курс, и на инфляцию.