Вчора американський фондовий індекс S&P500 знову обновив свої максимуми. Додав за день 0,34% та закрився на рівні 4358 пункту.
Головні події на фондових біржах 7 липня: Ринок США в ейфорії
Торги на біржі
Серед найбільших компаній США, лідерами зростання стали акції Oracle Corporation, які виросли на 3,6%, і акції компанії Apple, що підросли за день на 1,8%.
►Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
У лідерах зниження були акції компанії Tesla, що втратили за день 2,2%, і акції компанії NVIDIA, що знизилися на 1,5%.
У середу були опубліковані протоколи червневого засідання ФРС. Згідно з ними, в ФРС допускають, що умови для уповільнення темпів викупу активів, тобто скорочення програми з кількісного пом'якшення, можуть наступити раніше очікувань.
Але регулятор, хоче бачити серію хороших щомісячних звітів про зайнятість, перш ніж почне посилювати свою політику у вигляді скорочення масштабних покупок казначейських та іпотечних облігацій, а також підвищення своєї основної ставки. У поточний же момент, ФРС ще не домоглася реалізації своїх цілей в області зайнятості.
Читайте також: Центробанки скуповують золото: що штовхає їх нарощувати золоті запаси
Тим часом, згідно зі звітом Міністерства праці, в травні кількість вакансії в США знову побила рекорд, досягнувши величини 9,21 млн. вакансій. Попит на робочу силу росте, але люди поки неохоче йдуть на роботу.
Ймовірною причиною цього є те, що багатьох ймовірно влаштовуютьвиплати за програмами допомоги уряду. Але вже в наступному фінансовому році, який наступить в жовтні обсяг допомоги скоротиться до звичайного рівня, а нові програми допомоги навряд чи вже будуть ухвалені.
Тому восени, на тлі рекордного обсягу вакансій, ринок праці США може почати дуже швидке відновлення і тим самим позбавить ФРС підстав для стимулювання.
Реакція ринку
Реакція ринку США була досить дивною. ФРС явно вже почав обговорення термінів щодо згортання програм стимулювання, і дав явний натяк на те, що це станеться завчасно, але ринок США всупереч цьому виріс.
Із звіту ФРС інвестори побачили те, що жорсткість монетарної політики хоч і буде раніше заявлених термінів, це все станеться не зараз. І за рахунок цієї інтерпретації негативної реакції ринку не було.
Інвестори в США не хочуть бачити негатив і не хочуть вибудовувати в цьому ключі свою логіку. На тлі величезної кількості грошей, ринок просто перебуває в ейфорії.
Коментарі