Ухвалені зміни до держбюджету збільшили план з податкових надходжень і перерозподілили його видаткову частину. Про це пише телеграм-канал Ваші гроші, посилаючись на сайт Верховної Ради України.
Зміни до держбюджету: підвищився план по надходженнях, з’явилися нові програми видатків — Мінфін
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Чому сталися такі зміни
Спочатку таких змін потребувало збільшення обсягів запозичень для новоствореної Української фінансово-житлової компанії. Але до другого читання депутати додали значну кількість норм, що призвело до збільшення також дохідної і видаткової частин бюджету.
Цьому процесу передували рішення депутатів наприкінці квітня, коли вони внесли зміни в закон про держбюджет, збільшивши як доходи, так і витрати бюджету. Це спричинило у травні перегляд бюджетного розпису і відчутне підвищення місячного плану податкових надходжень до бюджету.
Читайте також: 10 перевірених способів знизити витрати і почати відкладати
Що саме змінилося
Річний план доходів підвищили на 13,5 млрд грн (+1,2%) за рахунок збільшення надходжень за загальним фондом (за спеціальним фондом змін не відбулось). Збільшення виглядає логічним, оскільки з початку року відбувається перевиконання плану податковою та митною службами.
Податкові надходження збільшили на 20 млрд грн (+2,1%) за рахунок:
- підвищення плану з податку на прибуток підприємств (+3,8%);
- внутрішнього ПДВ (+3,1%);
- імпортного ПДВ (+3,2%);
- мита (ввізне +4,0%, вивізне +28,7%).
Водночас зменшено план надходжень від внутрішнього акцизу (на 1,3 млрд грн, або 1,6%). Це також виглядає логічним, адже з січня по березень план надходжень від цього податку недовиконувався (хоча у квітні ситуація дещо покращилась).
Станом на кінець квітня недобір по внутрішньому акцизу склав 1,9 млрд грн.
Також зменшили (на -6,5 млрд, або на 4,6%) план неподаткових надходжень: зменшено плановий обсяг трансферту прибутку НБУ до бюджету з 33 млрд грн до 24,4 млрд грн.
Окремою статтею Міністерству фінансів доручається здійснити за рішенням Кабінету Міністрів випуски облігацій внутрішньої державної позики в межах обсягів, встановлених додатком № 2 до цього Закону. Ці цінні папери у подальшому придбаватимуться у державну власність у порядку, визначеному урядом, в обмін на такі облігації акцій додаткової емісії ПрАТ «Українська фінансово-житлова компанія», зокрема для забезпечення українців житлом.
Коментарі