Вартість серпневих ф'ючерсів на Brent на лондонській біржі ICE Futures становить $75,56 за барель, що на $0,37 (0,5%) вище за ціну на час закриття попередньої сесії. Про це свідчать дані біржових торгів на сайті Investing.com.
Відновлення глобальної економіки штовхає нагору ціни на нафту і зростання її видобутку
Ціна ф'ючерсів на WTI на серпень на електронних торгах нью-йоркської товарної біржі NYMEX зросла на $0,01 (0,01%) — до $73,31 за барель. Попередні торги по еталонах завершилися на рівні $75,56 і $73,3 відповідно.
Усі чекають на ОПЕК
Ф'ючерси на сиру нафту 2021 року зросли більш ніж на 50%, у результаті чого на початку тижня контракти на нафту марки Brent перевищили позначку в $75, оскільки США, Китай та деякі країни Європи продовжують відновлення економіки після covid-19. Прогрес щодо вакцинації проти коронавірусу в усьому світі також сприяв поліпшенню прогнозів попиту на паливо.
Нещодавнє зростання вартості сирої нафти підштовхнуло її до зони перекупленості на початку тижня. Це є ознакою того, що недавнє нафтове ралі може згаснути.
Всі погляди зараз прикуті до зустрічі ОПЕК+, яка має відбутися 1 липня.
Основне питання полягає в тому, чи піде нафтовий картель на очікуване збільшення пропозиції.
«Нафтовий ринок добре тримається з урахуванням того факту, що попит на енергоносії продовжує відновлюватися у міру подальшого глобального відновлення економіки. Нещодавнє значне скорочення тижневих запасів нафти у США також, як і раніше, надає підтримку», — зазначає головний ринковий стратег SIA Wealth Management Inc. Колін Цешинські.
Ціни на нафту на «Мінфіні»
На наступній зустріч ОПЕК+ з питання квот цілком ймовірно, що через випереджальне зростання цін будуть прийняті рішення про більш значне нарощування видобутку. У цьому є сенс, оскільки через штучне її стримування високими цінами і вільними «нішами» попиту скористаються інші країни-виробники, такі як США, що не пов'язані зобов'язаннями ОПЕК+. Таким чином, діапазон від $70 до $77 за барель Brent найбільш вірогідний у перспективі найближчих місяців.
За прогнозом Міжнародного енергетичного агентства (МЕА) в 2021 році глобальний попит досягне 96,7 млн бар/добу. Це означає його підвищення на 5,7 млн бар/добу після падіння на 8,7 млн бар/добу в 2020 році.
Читайте також: Чи готові ви інвестувати в акції США?
Контекст
В останні дні відбувається помітна корекція цін близько $72−73. Вона пов'язана з несподіваними припущеннями Федрезерву про більш швидкий порівняно з попередніми запевненнями термін підвищення ставок — «вже» в 2023 році.
На червневій зустрічі ОПЕК+ було прийнято рішення про підвищення видобутку в червні на 0,35 млн бар/добу і на 0,44 млн бар/добу в липні. Ще додатково на 0,35 і 0,4 млн бар/добу відповідно підвищує виробництво Саудівська Аравія.
Крім того, на ціни активно впливає масштабне вливання грошей з боку центробанків, і насамперед ФРС США, для стимулювання економіки. Воно робить доступнішими кредити, інвестиції, сприяє схильності до покупок ризикових активів. В цілому за рахунок цього здійснюється тиск на американську валюту, в якій вимірюються ціни нафти. Свою роль відіграє і літній автомобільний і сільськогосподарський сезон з підвищеним попитом на паливо.
Бажаєте знати про фінанси та інвестиції більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі
Коментарі