Національний починає поступове згортання антикризових монетарних інструментів, що посилить ефект попередніх підвищень облікової ставки та сприятиме сповільненню інфляції. Про це на пресбрифінгу повідомив голова НБУ Кирило Шевченко.
НБУ розпочинає згортання антикризових заходів
Відповідно до Основних засад грошово-кредитної політики на 2021 рік Національний банк починає поступово згортати екстрені заходи з підтримки банків, запроваджені у відповідь на коронакризу.
Що згортатиме НБУ
Йдеться про довгострокове рефінансування та процентні свопи.
Так з 1 липня 2021 року граничні строки кредитів довгострокового рефінансування скоротяться з 5 до 3 років.
Також будуть обмежені обсяги аукціонів: із липня — до 5 млрд грн, із серпня — до 4 млрд грн, із вересня — до 3 млрд грн.
Читайте також: Нацбанк подовжив дію антикризових заходів до 31 грудня
Водночас періодичність аукціонів своп процентної ставки з 1 липня зменшиться з двох до 1 разу на місяць, а гранична строковість — із 5 до 3 років.
Нацбанк також змінить операційний дизайн монетарної політики.
Так з 1 липня строковість депозитних сертифікатів повернеться до докризового показника — із 7 до 14 днів. Це надасть стимули для розвитку міжбанківського кредитного ринку.
За відсутності суттєвих шоків на фінансових ринках застосування довгострокового рефінансування та процентного свопу буде припинено з 1 жовтня 2021 року.
Читайте також: НБУ запровадив антикризові заходи під час посиленого карантину
Додатково у вересні розглядатиметься доцільність зниження строковості за регулярними кредитами рефінансування.
Водночас Національний банк надалі уважно спостерігатиме за перебігом пандемії та економічною ситуацією й за необхідності відновить використання антикризових заходів підтримки банків.
Нагадаємо
21 грудня 2020 року Національний банк України ухвалив комплекс антикризових заходів для підтримки банківського сектору та економіки на час запроваджених обмежувальних заходів, у тому числі посиленого карантину (з 8 до 24 січня 2021 року).
Коментарі - 13
и причет здесь курс? речь о деньгах, а не баксиках.
в штатах падение 10−15% банков каждый год никто трагедией и банкопадом не считает. Просто бизнес