Банк Індонезії заборонив використовувати криптовалюту як засіб платежу. Як пояснив глава регулятора Перрі Варджійо, цифрові активи не можуть вважатися платіжним інструментом за чинним законодавством країни, пише видання Tempo.co.
16 червня 2021, 16:58
Центробанк Індонезії заборонив криптовалюту як засіб платежу в країні
► Підписуйтеся на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Глава Банку Індонезії Перрі Варджійо оголосив про введення заборони на використання криптовалюти як платіжного засобу або інших інструментів фінансових послуг. За словами глави регулятора, заборона відповідає чинному законодавству, за яким цифрові активи не належать до законних засобів платежу.
«Криптовалюта не належить до законних платіжних інструментів відповідно до Конституції, Закону про банки Індонезії та Закону про валюту», — зазначив Варджійо.
І при цьому додав, що для забезпечення дотримання нової заборони Банк Індонезії посилить роботу наглядових органів.
Читайте також: MicroStrategy знову купує біткоїни. Акції зростають
Раніше
- Минулого тижня біткоїн став офіційним платіжним засобом у Сальвадорі. Відповідний законопроєкт ухвалив парламент країни, а потім підписав глава держави. Відомий економіст Стів Ханке спрогнозував, що прийняття біткоїна як платіжного інструменту в Сальвадорі може призвести до краху економіки країни.
- В Італії пояснили небезпеку відсутності регулювання ринку криптовалют тим, що безконтрольне поширення криптовалюти може завдати шкоди економіці. Про це заявив глава італійського фінансового регулятора CONSOB Паоло Савона. На його думку, цифрові активи сприяють незаконній діяльності, такій як відмивання грошей, а також можуть підірвати здатність центральних банків вести грошово-кредитну політику. Крім цього, криптовалюта можуть використовуватися як ширма для ухилення від сплати податків, фінансування тероризму, викрадення людей та іншої злочинної діяльності, стверджує Савона.
- У Нідерландах закликали до повної заборони біткоїна. На думку директора Голландського бюро економічного аналізу Пітера Хасекампа, головну криптовалюту не можна використовувати як засіб оплати і заощаджень.
Курси криптовалют на «Мінфіні»
Джерело:
Мінфін
Коментарі - 7
2012 — только компьютерные фрики
2013 — только наркоторговцы
2014 — только отмыватели денег
2017 — только небольшой процент населения
2020 — только мелкие компании
2021 — только маленькие страны