Кабінет Міністрів України схвалив проєкт меморандуму (№ 582-р) про взаєморозуміння з Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР), Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) та Американською торговельною палатою в Україні щодо створення національного механізму біржової торгівлі на ринках капіталу й організованих товарних ринках. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.
Схвалено меморандум, що дасть змогу створити механізм біржової торгівлі в Україні — Шмигаль
► Підписуйтеся на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Щодо національного механізми біржової торгівлі
Прем'єр-міністр України Денис Шмигаль наприкінці травня, анонсуючи підписання меморандуму, зазначив, що йдеться про закупівлю клірингової системи для розвитку в країні фондового ринку.
Конкурс на постачання системи клірингу для України Нацкомісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) оголосила в грудні минулого року в межах міжнародної технічної допомоги «Проєкт енергетичної безпеки», профінансований USAID та імплементований компанією Tetra Tech ES, Inc. Ця ініціатива реалізується в межах стратегії розвитку інфраструктури ринку капіталу та ухваленого влітку 2020 року закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення залучення інвестицій та впровадження нових фінансових інструментів» № 738, який набуде чинності з 1 липня 2021 року.
Читайте також: Як купити акції Apple і Tesla в Україні
У конкурсній документації зазначається, що отримувачем клірингової системи стане НКЦПФР, тоді як Tetra Tech покриє початкові витрати на її розроблення і ліцензування/обслуговування протягом перших трьох років її роботи. Нацкомісія має намір розділити обслуговування й оперативне використання системи між підконтрольним державі Національним депозитарієм України (НДУ) і кліринговою організацією.
Відповідно до початкових угод, із цим клірингом пропонується стартувати на ринку природного газу в 2022 році, а в 2023 році - на ринках електроенергії, таких як двосторонній і балансувальний ринок, ринки «на добу вперед» і «внутрішньодобовий ринок». Отже, система має бути масштабованою, щоб коригувати розвиток ринків. Передбачається також можливість обслуговувати позабіржові ринки.
У документах заплановано термін запуску — квітень 2022 року.
Контекст
Схвалити цей меморандум уряд планував ще наприкінці січня цього року, однак потім терміни було перенесено. Причина — у цей час відбулася зміна складу (НКЦПФР) через завершення терміну повноважень її голови Тимура Хромаєва та інших її членів.
Коментарі - 2
Главное — отсутствие финансовых инструментов на биржах.
Спасибо Хромаеву)