Вартість нафти еталонної марки Brent подорожчала на 58 центів, або на 0,8%, досягнувши $72,17 за барель, найвищого показника з травня 2019 року. І це на фоні рішення ОПЕК+ та відновлення попиту, пише Reuters.
Ціна нафти Brent вперше за два роки перевищила $72 за барель
►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
Динаміка ціни
Ф'ючерси на нафту марки Brent зросли на 0,9%, або на $0,65 — до $72,16 за барель. Таким чином ціна Brent перевищила рівень $72 вперше з травня 2019 року.
Ф'ючерси на нафту марки WTI зросли на 0,75%, або на $0,5 — до $69,3 за барель.
Рішення ОПЕК+
Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК+) та її союзники у вівторок, 1 червня, заявили, що дотримуватимуться узгоджених обмежень на поставки, повідомляє Reuters.
Ціна нафти Brent може зрости за тиждень більш ніж на 3,2%, а нафти WTI — на 5%. Це вже другий тиждень поспіль зростання за обома контрактами.
«Після значних сумнів Brent, схоже, знайшов новий рівень у понад $70, — сказав Стівен Бреннок, нафтовий брокер PVM. — Літо та відновлення світової економіки є бичачим для попиту на нафту у другій половині року».
Нафта збільшила приріст після того, як показники США показали, що минулого місяця кількість заробітних плат у несільськогосподарських підприємствах зросла на 559 тис. робочих місць. Американський долар ослаб після звіту, зробивши нафту дешевшою для власників інших валют і надаючи підтримку цінам на нафту.
Крім того, американські енергетичні фірми цього тижня скоротили кількість нафтових і природних газових установок, що працюють вперше за шість тижнів, за даними фірми з енергетичних послуг Baker Hughes. Американська проміжна сировина Західного Техасу подорожчала на 81 цент, або на 1,2%, і склала $69,62. Найвищий показник сесії становив $69,76, що є найвищим показником з жовтня 2018 року.
Також стимулюванням нафти на цьому тижні стало уповільнення перемовин між США та Іраном щодо ядерної програми Тегерана, що зменшило очікування на повернення поставок іранської нафти.
«Енергетичні ринки заблоковані в іранських перемовинах щодо ядерної енергії, які повинні розпочатися наступного тижня, — сказав Едвард Моя, старший аналітик ринку OANDA. — П'ятий раунд перемовин розпочнеться наступного тижня, і це повинно підтримувати ціни на нафту, оскільки Тегеран дотримуватиметься своїх червоних ліній відновлення ядерної угоди».
Читайте також: Нафта дорожчає на очікуваннях зустрічі ОПЕК+
Тим часом видобуток нафти в США, ймовірно, зростатиме повільніше, ніж очікувалося, оскільки виробники сланцю додали лише обмежену кількість установок для збільшення виробництва, вирішивши натомість вимагати підвищення цін і прибутку.
Вплив пандемії
У той час як зростання попиту та швидкі темпи вакцинації в таких країнах, як Сполучені Штати, збільшили кількість нафти, повільніше розповсюдження щеплень та високий рівень інфекцій у таких країнах, як Бразилія та Індія, впливають на попит на ринках нафти з високим зростанням.
«Ще не кожна країна у світі перебуває в режимі повного відновлення, але на даний момент, здається, жоден аргумент „проти“ не може переломити бичачий імпульс, породжений сильним літнім попитом», — сказала аналітик ринкових ринків нафти Луїза Діксон.
Дисципліна поставок ОПЕК+ та відновлення попиту спростували занепокоєння щодо нерівномірного поширення вакцинації проти covid-19 по всьому світу.
«Ціни на нафту ростуть завдяки явним ознакам стійкого відновлення попиту», — заявив Commerzbank.
Коментарі - 1