Найбільша авіакомпанія України МАУ заявила, що не буде відновлювати прямі рейси з Києва до Варшави з 18 червня. Про це йдеться в повідомленні компанії.
МАУ скасувала запуск рейсів до Польщі
Це сталося буквально через кілька днів після того, як 25 травня авіаперевізник анонсував перезапуск польотів.
Причина скасування рейсів
«Причиною такого рішення стала ситуація, що виникла в зв'язку з необхідністю обльоту території Білорусі і наступним перерозподілом пасажиропотоків, що фіксуються МАУ на даному напрямку», — пояснили в авіакомпанії.
Як пише профільне видання avianews, якщо подивитися на карту, то можна побачити, що маршрут рейсу з Києва до Варшави пролягає практично по прямій без зальоту в повітряний простір Білорусі.
Нижче ви можете побачити, як зараз з аеропорту Бориспіль до Варшави літає польська авіакомпанія LOT. За аналогічним маршрутом авіакомпанія літала і до санкцій проти Білорусі.
Також обліт Білорусі через заборону української влади ніяк не впливає на інші рейси МАУ, які авіакомпанія хотіла стикувати з маршрутом Київ-Варшава в аеропорту Бориспіль і вказувала в своєму офіційному повідомленні — це Харків, Дніпро, Запоріжжя, Львів, Одеса, Кишинів, Івано -Франківськ, Херсон, Тбілісі, Батумі, Тель-Авів, Єреван, Стамбул, Дубай, Баку, Каїр.
Примітно, що МАУ при цьому продовжила виконувати рейси Київ-Вільнюс, на які дійсно вплинули санкції. Тривалість перельоту через обльот Білорусі за оцінками авіакомпанії збільшилася в середньому на 40 хвилин.
Якщо маршрут Київ-Вільнюс безпосередньо через Білорусь має довжину 600 км, то при обльоті через Польщу — 1000 км.
Страхування від COVID-19. Виплата в 50 тисяч гривень
Що пропонують пасажирам
Для пасажирів, які купили квитки на фактично скасовані рейси можливі наступні дії:
- зміна дати подорожі на рейси МАУ без оплати штрафу відповідно до тарифу в оригінальному класі протягом періоду дії квитка, за умови зняття обмежень аеропортом;
- обмін квитка на промо-код з додатковим 25% бонусом на сайті МАУ;
- повернення коштів.
Передісторія
Уряд України з 26 травня заборонив авіакомпаніям України літати в міста Білорусі і транзитом через повітряний простір сусідньої держави. Одночасно з цим білоруським авіакомпаніям заборонили літати в аеропорти України, але дозволили продовжити транзитні польоти в треті країни.
29 травня влада України додатково заборонили транзит авіакомпаніям Білорусі через український повітряний простір.
Такі санкції пішли одночасно з аналогічною реакцією країн ЄС у відповідь на вимушену посадку літака лоукостера Ryanair в Мінську 23 травня.
Слідкуйте за цікавими і ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус».
Коментарі