Інтерпол заблокував серію трансакцій грошових коштів загальною сумою $83 млн. Імовірно, гроші, акумульовані на більш ніж 1600 банківських рахунках, належать людям, які постраждали від діяльності кібершахраїв у мережі. Про це йдеться в інформації на thepaypers.com.
Інтерпол по всьому світу заморозив понад 1600 банківських рахунків кібершахраїв
► Підписуйтеся на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці:
головні фінансові новини
Подробиці розслідування
Арешт було накладено в межах операції HAECHI-I, що проводилася за участю правоохоронних органів 40 країн у період з вересня 2020 року по березень 2021 року.
Основні зусилля були спрямовані на ліквідацію злочинної діяльності інтернет-шахраїв у Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. В ході операції HAECHI-I співробітниками Інтерполу були проведені в цілому близько 1400 розслідувань кіберзлочинів.
На поточний момент 892 справи вже вдалося розкрити.
Представники правоохоронних органів повідомляють, що серед основної маси фінансових злочинів, що здійснюються в мережі, превалюють тільки п'ять основних видів:
- шахрайство з інвестиціями;
- шахрайство в сфері романтичних стосунків;
- відмивання грошей, отриманих від діяльності нелегального бізнесу, пов'язаного із азартними іграми;
- голосовий фішинг;
- надання інтимних послуг онлайн.
Після серії оперативних заходів і декількох місяців збору розвідданих співробітникам Інтерполу нарешті вдалося віднайти грошові канали злочинців і заблокувати їх.
Читайте також: Як SmartID і Приват24 допомагають оцифровувати бізнес
Раніше
Співробітники столичного Управління Служби безпеки викрили в Києві підпільний кол-центр. Злочинці шахрайським шляхом заволодівали коштами громадян України та іноземців, пропонуючи участь у фіктивних інвестиційних проєктах. Тільки за перші місяці 2021 року кіберзлодії незаконно привласнили майже 9 млн грн вкладників.
Коментарі - 2