Індекс очікувань ділової активності вдруге за 2021 рік перевищив нейтральний рівень, склавши 50,5 пункту в травні. Про це повідомляє пресслужба НБУ.
Бізнес різко покращив очікування після скасування карантинних обмежень
Що вплинуло на індекс
На зростання індексу вплинули поступове зняття карантинних обмежень, сприятлива зовнішня кон'юнктура, нові експортні замовлення і підвищення внутрішнього і зовнішнього попиту для підприємств промисловості і сфери послуг, йдеться в повідомленні.
► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці: головні фінансові новини
Компанії сфери послуг
Компанії сфери послуг найбільш суттєво покращили оцінки своїх економічних результатів: секторний індекс виріс в травні до 50,7 з 48,8 у квітні.
ПромисловістьПідприємства промисловості поліпшили оцінки ділової активності на тлі сприятливої зовнішньої і внутрішньої кон'юнктури: в травні секторний індекс виріс до 50,8 з 49,8 у квітні.
Підприємства промисловості поліпшили оцінки ділової активності на тлі сприятливої зовнішньої і внутрішньої кон'юнктури: в травні секторний індекс виріс до 50,8 з 49,8 у квітні.
Читайте також: Не дивлячись на істотне поліпшення настроїв, бізнес все ще залишається стриманим в оцінках
Торгівля
Секторальний індекс для підприємств торгівлі практично досяг нейтрального рівня в травні — 49,9 пунктів.
Будівництво
Спад очікувань стався в сфері будівництва: про 49.4 з 51.5 у квітні. Респонденти зберігають високі очікування щодо зростання цін постачальників, вартості послуг підрядників і цін на свою продукцію.
Підприємства сектора оптимістично налаштовані щодо обсягу нових замовлень, обсягу закупівлі сировини і матеріалів, доступності послуг підрядників.
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» писав, що бізнес поліпшив оцінки економічного стану своїх підприємств і перспектив діяльності — в березні 2021 року він становив 51,4 в порівнянні з 48,8 в лютому.
Що відомо про ІОДА
Щомісячний індекс очікувань ділової активності (ІОДА) — інструмент оперативної оцінки та відстежування тенденцій розвитку економіки.
Індекс розраховується на основі опитувань українських підприємств реального сектору економіки.
На основі відповідей респондентів розраховуються щомісячні індекси очікувань ділової активності — секторальні (для кожного сектору економіки) та композитний, що характеризує економічний розвиток країни за місяць.
Значення індексу на рівні 50 є нейтральним. Очікування є позитивними, якщо значення індексу перевищує нейтральний рівень.
Коментарі - 2
Про це свідчать дані опитування Центру Разумкова.