Експерти застерігають, що завдяки сприятливій зовнішній кон'юнктурі поки ціни на цю продукцію перебувають у багаторічних максимумах, але вже найближчим часом вони можуть знизитися. Про це йдеться в сюжеті 5 каналу.
На світових ринках можливе зниження цін на товари українського експорту (відео)
► Підписуйтеся на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці:
головні фінансові новини
Що відбувається з експортом
Україна нарощує постачання своєї продукції за кордон. Так, за підсумками чотирьох місяців 2021 року обсяги експорту зросли на 20%, або на $3 млрд. Такі цифри назвав у фейсбуці прем'єр-міністр України Денис Шмигаль
Більш того, за останній час для України відкрилися 8 нових ринків, зокрема країни Африки, Південної Америки.
Левову частку вітчизняного експорту становлять сировинні товари — пшениця, кукурудза, соняшник, готова соняшникова олія та ін.
Однак експерти попереджають, що незабаром слід очікувати зниження цін на світових ринках, в тому числі на українську експортну продукцію.
Читайте також: За перші чотири місяці промисловість зросла на 1,5% - Шмигаль
«На сьогодні кукурудза перебуває на рівні $665 за тонну, а пшениця на рівні $673. Найближчим часом ми очікуємо збір врожаю на просторах СНД та Європи і можливе зменшення ціни на 10% від сьогоднішніх рівнів», — зазначив керуючий партнер ІК «Атланта Капітал» Юрій Нетесаний.
Крім того, експерти очікують істотного зниження цін і на ринку залізної руди, яка також серед основних продуктів вітчизняного експорту.
Коментарі - 5
https://gazeta.ua/articles/economics/_comu-ukrayinska-oliya-v-ispaniyi-koshtuye-deshevshe-poyasnennya-ekspertiv/1034471
ПДВ на всю групу сільгосптоварів треба знизити до 14%. Це дасть змогу стабілізувати інфляцію.
«Світові ціни ростуть, але в Україні вони ростуть спекулятивно швидко. Тому що в нас є проблеми в системах внутрішньої торгівлі», — розповів в інтерв'ю LB.ua міністр аграрної політики Роман Лещенко.
Міністерство аналізувало інформацію щодо вартості соняшникової олії.
«Торгові мережі підняли ціну на соняшникову олію швидко — водночас є продуктовий запас, етапність постачань. Зараз українська олія в польському супермаркеті коштує на 10% дешевше. Але щоб українську олію доправити в Польщу, її треба розмитнити, сплатити податки, зробити торговельну націнку. Нам терміново треба збалансувати ціноутворення. Антимонопольний комітет має працювати на повну. Для того, щоб запобігати різкому зростанню цін на сільськогосподарську групу товарів, насамперед масло, олію, необхідно знижувати ставку ПДВ. Не ставити квоти, обмеження, закривати ринки, а збалансувати вартість через знижену ставку ПДВ», — говорить міністр.
Найбільше за рік в Україні подорожчали цукор та олія — на 68%. Цукор зараз продають за 25,63 грн/кг, соняшникову олію в середньому за 58,05 грн за 1 л.
Про це свідчать дані опитування Центру Разумкова.
Дещо краще оцінюється опитаними рівень добробуту їх родини (36% оцінюють його як «дуже» або «досить» поганий, 48% ˗ як «не поганий і не добрий», 14% ˗ як «добрий» або «дуже добрий»).
За даними опитування, громадяни не надто вірять у швидкі зміни в економічній сфері: лише 12% вважають, що у найближчі три місяці економічне становище країни зміниться на краще, 13% сподіваються, що за цей час зміниться на краще рівень добробуту їхньої родини. Частіше у найближчі місяці громадяни очікують погіршення ситуації: 22% вважають, що у найближчі 3 місяці економічне становище країни зміниться на гірше, 18% ˗ що за цей час зміниться на гірше рівень добробуту їхньої родини. Однак найбільш поширена думка, що ситуація за 3 місяці істотно не зміниться (відповідно 56% і 57% не очікують змін у цих сферах).