Національний банк підвищив рівень інформаційної безпеки та кіберзахисту в сфері переказу коштів. Про це повідомляє пресслужба НБУ.
Нацбанк посилив вимоги до безпеки та кіберзахисту грошових переказів
З метою підвищення надійності та ефективності роботи платіжних систем регулятор встановив чіткі вимоги до учасників платіжного ринку.
► Підписуйтесь на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Що передбачає постанова
-
впровадження ризик-орієнтованого підходу до захисту інформації в залежності від суми можливих збитків (вимоги до ключових учасників платіжного ринку будуть посилюватися);
-
встановлення вимог до використання засобів захисту інформації;
-
визначення політики управління доступом;
-
підвищення рівня безпеки платіжних послуг для користувачів.
Читайте також: Шевченко — про перехід СЕП НБУ на режим 24/7 і ключові маркери цифровізації фінансів
«Це дасть можливість мінімізувати кількість інцидентів інформаційної безпеки та кіберінцидентів в сфері переказу коштів, врегулювати питання використання засобів захисту інформації, а також прискорити процес модернізації існуючих платіжних систем з урахуванням сучасних технологій захисту інформації», — йдеться в повідомленні.
Постанова НБУ набуває чинності з 29 травня 2021 року.
Перехідний період
У той же час учасники платіжного ринку матимуть перехідний період (наступні 12 місяців), щоб доопрацювати свої внутрішні процедури і документи з інформаційної безпеки і кіберзахисту і привести свою діяльність у відповідність до вимог цієї постанови.
Нагадаємо
У березні 2021 року Національний банк України визначив перелік системно важливих, соціально значущих і важливих платіжних систем в Україні. До них НБУ встановлює підвищені вимоги.
Раніше «Мінфін» писав, що система електронних платежів Національного банку України (СЕП) з 3 серпня 2020 року заробила в режимі 23/7. Система доступна для проведення міжбанківських платежів 23 години на добу 7 днів на тиждень.
Коментарі - 1