За субсидіями у квітні звернулися 76 143 домогосподарств, а субсидії було призначено 42 936 домогосподарствам, тобто 56% з тих, що звернулися. Про це йдеться у повідомленні Міністерства соціальної політики.
Субсидії отримали тільки 56% з тих домогосподарств, що звернулися
Субсидії на оплату житлово-комунальних послуг в Україні у квітні отримували 3,016 млн домогосподарств (у березні - 2,954 млн домогосподарств).
У квітні нараховано субсидій на оплату житлово-комунальних послуг загальною сумою 2,493 млрд грн. З цієї суми готівкою було виплачено допомоги на 2,344 млрд грн, а в безготівковій формі - на 0,149 млрд грн.
Середній розмір субсидії у квітні становив 923,03 грн (у березні - 1 685,58 грн).
Контекст
З 1 травня в Україні почали діяти нові умови надання субсидій, тому у Міністерстві соціальної політики розповіли про те, які категорії громадян не матимуть права на отримання такої допомоги.
Також у травні стало відомо, що субсидії в Україні тепер виплачуватимуть лише готівкою.
►Підписуйтеся на сторінку «Мінфіну» на фейсбуку:
головні фінансові новини
Хто втрачає право на таку допомогу
Право на отримання субсидій втрачає громадянин, який:
- придбав квартиру, земельну ділянку, транспортний засіб (крім мопеда або причепа), товари довгострокового використання на суму понад 50 тис. грн одноразово протягом року, що передує року звернення за субсидією;
- має банківський депозит у сумі понад 100 тис. грн;
- здійснив купівлю-продаж валюти та банківських металів протягом року до звернення за субсидією на суму понад 50 тис. грн;
- декларує відсутність доходу і перебував за кордоном понад 60 днів (за винятком перебування там на лікуванні, у відрядженні, для нагляду за дитиною);
- має заборгованість з оплати житлово-комунальних послуг та з оплати аліментів понад три місяці;
- не повернув до бюджету незаконно отриману субсидію за попередній період;
- -має авто, якому менше п’яти років з дати випуску;
- має два і більше автомобілів, яким ще немає 15 років з дати випуску;
- не має доходів і при цьому ніде не навчається, не працює та не має статусу безробітного.
Крім того, втрачають право на субсидію працездатні особи, які понад 60 днів відсутні за місцем реєстрації та не декларують своїх доходів. Таким особам треба або задекларувати доходи, або змінити місце реєстрації. На це, відповідно до закону «Про свободу пересування та вільний вибір місця проживання в Україні», надається 30 днів.
Читайте також: Борги українців за комуналку перевищили 66 мільярдів
Які зловживання з отриманням субсидій виявлені під час верифікації
Протягом минулого опалювального періоду житлові субсидії в Україні отримували трохи більше 3 млн домогосподарств. Кількість тих, хто задекларував недостовірну інформацію, склала близько 2−3%.
Верифікація, яка проводилася протягом двох останніх років, засвідчила, зокрема, що 830 отримувачів субсидій купили сумарно валюти майже на 140 млн грн. Однак говорити про масовість таких зловживань недоречно. Дійсно вразливим верствам населення, для яких сплата комунальних послуг у повному обсязі є непосильною, хвилюватися не треба", — зазначають у Мінсоцполітики.
Під час верифікації (перевірки) законності отримання субсидій були виявлені такі найпоширеніші способи зловживань:
- подання недостовірних даних про склад домогосподарства або приховування інформації про зміну складу сім'ї;
- ненадання інформації про здійснення покупок на суму понад 50 тис. грн одномоментно (транспортних засобів та іншого майна) чи одномоментне придбання валюти у великих обсягах;
- приховування інформації про здійснення внесків до статутних капіталів юридичних осіб, великих благодійних внесків на розвиток підприємств, а також інформації про придбання корпоративних прав (акцій).
Коментарі - 7
Да, здобулы.
Про операции покупки-продажи валюты и металлов как чинуши собрались узнавать?
Если конечно субсидиант не напишет «явку с повинной»)
Про «не имеет доходов и без статуса безработного» — а лохдауны кто вводит?
И толку с того статуса.
Ну правда.