Період ревальвації гривні може продовжитися до вересня. Але з початком осені, швидше за все, почнуть переважати девальваційні ризики. Про це йдеться в огляді Focus Ukraine, підготовленому аналітиками Райффайзен Банку Аваль.
Гривня буде зміцнюватися до вересня. Курс долара може «просісти» нижче 27 грн$ — прогноз
Серед чинників, які почнуть тиснути на курс гривні у вересні, аналітики банку назвали поступове відновлення імпорту послуг, підвищення попиту на енергоносії, а також додатковий попит на валюту з боку аграрного сектора.
Однак протягом літа гривня продовжить зміцнюватися. Аналітики припускають, що курс американської валюта може впасти навіть нижче 27 грн/$.
«Зміцнення гривні нижче рівня 27 грн/$ є можливим, однак буде носити, швидше за все, тимчасовий характер», — йдеться в звіті.
Що відбувалося на валютному ринку в травні
Аналітики нагадали, що в перші торгові дні травня гривня відчувала тиск на міжбанку. Позначався спад ділової активності через довгі свята. Крім того, один з держбанків активно скуповував валюту. В результаті курс виріс до 27,80 грн/$.
Але відразу після закінчення свят міжбанк відкрився зниженням на 10 копійок. До середини місяця гривня зміцнилася до 27,5255.
Вчора, 25 травня, торги закрилися котируваннями по долару 27,485 / 27,5050 гривень, а по євро — 33,66 / 33,69 гривень.
Коментарі - 16
«НБУ на выкуп не выходит, но сие не означает — что регулятор не пополняет резервы через „прокладки“ кои на МБ выкупают на отскоках все самые дешёвые предложения валюты.»
Ну и каким образом НБУ затем скупает эту валюту у неназванных вами «прокладок» — неужели напрямую, минуя межбанк…
Можете привести примеры хотя бы одной покупки валюты НБУ напрямую у какой-либо «прокладки» минуя межбанк за последний год или два…
Или это всё бла-бла-бла для красного словца…
Может вы не знали или просто забыли, но рефинанс НБУ выдает исключительно в национальной валюте гривне …
Предлагаю придумать более оригинальную чушь…