Ця середа пройде на валютному ринку вже в звичайному діловому ритмі. Тривалі травневі свята закінчилися і компаніям треба «наздоганяти» втрачені обсяги своєї діяльності через розслаблену святкову першу декаду. Крім поточної господарської діяльності, їм необхідно забезпечити і приплив гривневої виручки для сплати податків, яка настане незабаром. А в умовах локдауну, який щойно закінчився, — це досить непросто. Тому валютний міжбанк найближчими днями буде поступово відроджуватися. За нашими прогнозами, обсяги операцій на торгах у середу перебуватимуть у межах до $110−135 млн при здійсненні до 460−530 угод.
Долар у середу: чи чекати подальшого падіння курсу на торгах і до яких меж він може просісти
Сьогодні також спрацює і психологічний фактор зниження котирувань у вівторок. З одного боку — збільшиться кількість бажаючих продати валюту для фінансування поточних витрат госпдіяльності на побоюваннях її подальшого зниження. Але з іншого боку — збільшиться і число бажаючих закрити свої валютні проплати, поки курс досить «низький», що призведе до зростання попиту.
Фактор аукціону Мінфіну з розміщення ОВДП, який видбувся вчора — майже не позначиться на поведінці ресурсного та валютного ринків. Причина — його низькі обсяги розміщення. Всього було продано облігацій на суму 1,428 млрд гривень, що взагалі не є суттєвою сумою для цих ринків. Тому фактор розрахунків по ньому матиме мінімальний вплив на поведінку учасників торгів.
Основним мотиватором і драйвером для міжбанку в середу залишаться поведінка і курсові завдання великих гравців. Вони і продовжать сьогодні формувати курсовий тренд на торгах.
На значне просідання курсу долара найближчими днями ми б не розраховували. По-перше, пожвавиться попит на валюту з боку тих компаній, які хотіли б придбати валюту дешевше і хто вважає, що «дно» по курсу досягнуто. По-друге, експортери вже розпродали основну частину збільшених надходжень валютної виручки за минулі п'ятницю і неробочий в Україні понеділок. По-третє, при значному ситуативному просіданні курсу — на торги вийде НБУ з викупом надлишку пропозиції долара в резерви. Це все утримає котирування від значного падіння нижче психологічного рівня в 27,50 гривень за долар навіть за найсприятливішого для нацвалюти розвитку подій найближчих днів.
Котирування міжбанку, за розрахунками «Мінфіну», 12 травня будуть у межах: долар — коридор 27,50−27,75 грн, євро — коридор 33,25−33,70 грн.
На готівковому ринку цінники в обмінниках фінкомпаній і банків перебуватимуть у межах:
Долар: коридор покупок і продажів 27,45−27,80 грн при спреді в обмінниках фінкомпаній у межах до 20 коп., а в касах банків — до 25 коп.
Євро: у банках коридор 33,10−33,80 грн при спреді до 30 коп., а в обмінниках фінкомпаній — в межах коридору 33,20−33,60 грн при спреді в 20−25 коп.
Котирування готівкового валютного ринку на 10 ранку:
Курс долара в банках: прийом 27,35−27,65 грн і продаж 27,67−27,80 грн.
В обмінниках фінкомпаній: купівля 27,55−27,62 грн і продаж 27,66−27,72 грн.
Хочете знати про валюту більше? Стежте за ексклюзивними матеріалами «Мінфіну» в телеграм-каналі.
Коментарі - 20
С ув.
решил подождать.
будем посмотреть прав ли был.
Многие входят в деловой ритм, особенно когда вчера еще многие не готовы были платить по внеш. контрактам, а такое проседание увеличит желание закрыть платежи в валюте.
Очень загадочный уровень 27,60, мы помним как ранее выходил НБУ, но сейчас рынок немного развернулся.
Аукцион ОВГЗ просто как фактор невелирован, все выплатили ЗП сотр-м, после локдауна многие возобновляют работы, здесь потребность ранее была больше в Гривне, сейчас многим потребуется дозакупать импорт. продукцию разного рода, особенно с учетом проседания курса. Ажиотажа не будет, все приучены. Валюты так или иначе достаточно. Одна лишь разница возобновление в США и ЕС после очередных волн Ковид сильно отличается от нас, хотя у нас также стало более спокойно.
Доллар 27,63 +/- 5 коп. Укрепление ниже 27,58 не жду, выходят покупатели и много. Но и выше 27,68 мало кто так резко захочет брать, после вчерашнего, только спекули.
Евро 33,50 +/- 15 коп.
https://minfin.com.ua/blogs/aleksandrbank/165952/
— закінчення фін кризи і як наслідок міжн. інвестори більш схильні ризикувати і вкладати в країни, що розвиваються;
— сезонне укріплення, через загальновідомі причини;
— досить низький рівень міжнародного туризму і відповідно значно більший внутрішній туризм (гроші що везли на турції і єгипти, будуть витрачатись в країні);
— запуск ринку землі через півтора місяці;
— відновлення великої приватизації літом;
— на осінь дуже ймовірний транш від мвф, але це єдине не точно
Це з глобальний чинників. Ще можна дописати декілька менш важливих, як то будівництво доріг і мостів, що має позитивний ефект, а також боротьба з проросійськими силами і як мінімум націоналізація одного нафтопроводу, як максимум побачимо, що ще
«Шо то никак „великие аграрии и металлурги“ не засеят межбанк валютой… если так прижал вывод 2,8% из всех ОВГЗ, то не хитро подсчитать, что 29 возьмем легко, если выведут 10% от всего объема… а если 50% ломонутся — то Аргентина 2001 покажется просто мелким фарсом…»