Турецькі криіптовалютні біржі зобов'язали повідомляти до державної Рада з розслідування фінансових злочинів (MASAK) про всі трансакції на суму понад 10 тис. турецьких лір ($1,2 тис). Про це в ефірі телеканалу CNN Turk повідомив міністр фінансів Туреччини Лютфі Ельван.
Влада Туреччини відслідковуватиме всі криптотрансакціі понад $1200
Що відомо
За його словами, нові правила були введені після раптового закриття двох турецьких криптобірж Thodex і Vebitcoin.
► Підписуйтесь на телеграм канал «Мінфіну»: головні фінансові новини
«Криптовалютні біржі тепер зобов'язані ділитися інформацією про своїх активних користувачів з MASAK. Вони несуть відповідальність за будь-які підозрілі дії на своїх платформах. Також їм необхідно повідомляти MASAK про будь-які трансакцій на суму понад 10 тис. турецьких лір протягом 10 днів після торгів», — пояснив Ельван.
Передісторія
Зараз Рада з розслідування фінансових злочинів розслідує дві справи про шахрайство, пов'язане з криптобіржами Thodex і Vebitcoin.
Читайте також: Заборона криптовалют в Туреччині. Біткоїн подешевшав
Перший майданчик припинив торги 21 квітня, а її генеральний директор Фарук Фатіх Озер, за інформацією агентства DHA, виїхав з Туреччини з $2 млрд і сховався в Албанії.
24 квітня роботу припинила інша турецька криптобіржа — Vebitcoin. На сайті платформи з'явилося повідомлення про те, що біржа має намір «виконати всі правила і вимоги», а потім відновити діяльність.
MASAK заморозив всі банківські рахунки, пов'язані з Vebitcoin.
16 квітня Центральний банк Туреччини ввів заборону на використання криптовалют для оплати товарів та послуг. Заборона набуде чинності 30 квітня.
Популярність криптовалюти в Туреччині зростає на тлі ослаблення турецької ліри і інфляції. У березні річна інфляція в країні перевищила 16%.
За словами представника регулятора, використання цифрових грошей в платежах може привести до «непоправного збитку» для учасників таких угод.
Коментарі - 19
Да, крупные суммы и при большом количестве операций спецслужбы могут накопать на владельца. Но не более.
Поэтому ловят именно на обналичивании, а не на внутренних переводах.
Итогда полезно читать текст новости до обсуждения: «Турция обязала биткоин-биржи сообщать о транзакциях на сумму более $1200». Если биржи ещё не провели KYC то проведут и будут знать каждого клиента.
Хотя вот смотрю что вчера ты вроде помнил об этом.
И отвечал про «Якщо бітка можна відслідковувати, то він втрачає свою головну фішку».
А биток был выше 65 тыс в апреле. С чего бы ему не подняться еще раз.