На Загальних зборах акціонерів Райффайзен Банку Аваль, що відбулися 23 квітня, ухвалено суму для виплати дивідендів. Із затвердженого прибутку 4,07 млрд грн на дивіденди власникам привелійованих акцій спрямовано 700 тис., а майже 2,04 млрд грн перерахують на виплату дивідендів власникам простих акцій банку. Про це повідомляється на сайті Райфу.
Акціонери Райффайзен Банку отримають понад 2 мільярдів дивідендів за 2020 рік. Як це позначиться на курсі валют
►Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції та фінанси
Думка «Мінфіну»
Як зауважив фінансовий аналітик порталу «Мінфін» Олексій Козирев, 2,04 млрд грн дивідендів в еквіваленті за поточним курсом — це близько $73−74 млн. Якщо врахувати, що основна частина акціонерів банку — нерезиденти, вони стануть купувати валюту, щоб репатріювати свої дивіденди.
«Одночасна купівля такої суми однозначно позначиться на валютному ринку України, де зараз обсяги зазвичай не перевищують і $120−150 млн. Це розуміють усі учасники торгів», — зауважив Козирев. Якщо продавці і спекулянти побачать, що Райффайзен купує таку суму одноразово, котирування за день можуть вирости і на 10−15 копійок на доларі і до 16−18 копійок на євро. «Це, звичайно ж, невигідно одержувачам дивідендів», — зазначив експерт.
На думку Козирева, ймовірніше банк віддасть перевагу купівлі цієї валюти поступово і невеликими траншами в еквіваленті $5−7 млн на день, щоб «не підривати» курс. «Якщо вони підуть цим шляхом і розтягнуть подібні покупки у часі, особливого щоденного зростання попиту на валюту не додасться. Тоді курсові коливання через купівлю валюти Райффайзеном будуть незначними — в межах 1−2 копійок на доларі або до 2−3 копійок на євро», — підсумував аналітик.
Які ще рішення були прийняті на зборах:
- Крім виплати дивідендів, 2,04 млрд грн з суми прибутку будуть спрямовані у резервний фонд банку.
- Затверджено звіти і висновки Аудиторської фірми ТОВ «Ернст енд Янг Аудиторські послуги» про діяльність банку в 2020 році та річні результати діяльності дочірніх підприємств Райфу у 2020 році.
- Обрано новий склад Наглядової ради Райффайзен Банку Аваль із 9 осіб: голова — Лукаш Янушевський, заступник голови — Андрій Степаненко, члени — Елізабет Ґейєр-Шалль, Томас Матейка, Гельмут Брайт, Андреа Морару, а також незалежні члени Ганна Дерев’янко, Павло Шеремета та Олексій Грінченко.
- До того ж акціонери вирішили змінити назву банку на Акціонерне товариство «Райффайзен Банк». Це рішення набуде чинності після проходження всіх юридичних процедур та внесення відповідних змін у державний реєстр. До того часу назва компанії залишається тією самою — Акціонерне товариство «Райффайзен Банк Аваль».
Зміни відповідно до прийнятих рішень було внесено до статуту та низки інших документів банку.
Читайте також: Олександр Писарук: «Найбільш жорсткий банк у плані фінмоніторингу — це саме Райффайзен»
Контекст
АТ «Райффайзен Банк Аваль» зареєстровано 27 березня 1992 року, із жовтня 2005 року банк став частиною австрійської банківської групи Райффайзен Банк Інтернаціональ АГ.
Станом на 31 грудня 2020 року Група Райффайзен володіла 68,26% акцій банку, Європейський банк реконструкції та розвитку — 30%. Широкий перелік банківських послуг надається 2,6 млн клієнтам Райффайзен Банку Аваль через загальнонаціональну мережу із 391 відділення по всій Україні (станом на кінець грудня минулого року).
Коментарі