Китайська Ant Group, дочірня компанія Alibaba, вивчає варіанти продажу частки Джека Ма та його виходу з управління компанією, саме цей крок має зупинити утиски компанії з боку китайських регуляторів, повідомляє Reuters.
Джек Ма може продати акції Ant Group. Причина — тиск китайської влади
Що відомо про продаж частки
Наразі невідомо який варіант продажу частки Ма розглядає Ant Group. Компанія сподівалася, що її вийде продати чинним інвесторам або компанії Alibaba без участі третьої сторони.
Однак китайські регулятори дали зрозуміти, що він не зможе продати частку в Ant Group жодній з близьких до себе структур. Вони наполягають на повному відсторонені Джека Ма.
Читайте також: Ant Group змусять працювати з держбанками, які Джек Ма критикував
Ще один можливий варіант — передача частки китайському інвестору, пов’язаному з державою. Але будь-яке рішення потребує схвалення Пекіна.
Під час перемовин в Ant Group пояснили, що вихід Ма з бізнесу дозволить завершити низку перевірок і розслідувань, які почалися після скасування IPO компанії. Відсторонення Ма дозволить компанії відновити підготовку до виходу на біржу.
Представники Ant Group же стверджують, що продаж Джеком Ма його частки в Ant Group ніколи та ні з ким не обговорювався.
Передісторія
Раніше «Мінфін» писав, що фінтех-компанію Джека Ма Ant Group змусять співпрацювати з найбільшими китайськими банками, які сам мільярдер колись порівняв з «ломбардами».
Гостру реакцію в уряді, зокрема, викликав виступ бізнесмена на конференції в Шанхаї в жовтні минулого року. Тоді Джек Ма заявив, що регулятори стримують розвиток інновацій, а у найбільших китайських банків — «менталітет ломбарду».
Читайте також: Ant Group втрачає персонал через зрив IPO — ЗМІ
За два дні до листопадового IPO Ant біржі оголосили, що угода відкладається. За словами співрозмовників FT, рішення «підрізати крила» компанії було прийнято після того, як в ході підготовки до розміщення стали відомі розмір і масштаби позикових операцій самого сервісу.
«Регуляторів вразило те, що Ant Group буде мати більшу капіталізацію, ніж найбільші держбанки КНР», — розповів китайський банкір, який консультує уряд з питань фінансової політики.
Коли стала відома оцінка Ant перед IPO (близько $34 млрд), вони, за словами джерела видання, вигукнули: «Чого? Ця штука [коштує] більше, ніж JPMorgan?».
Аналітики підкреслюють, що 64% всього капіталу першого рівня в Китаї належить 10 найбільшим банкам країни. Тому Ant змушений з ними співпрацювати, щоб розвивати кредитний бізнес.
Зараз близько 90% виданих кредитів належать платформам — Huabei і Jiebei, які здійснюються за рахунок партнерства з мережею зі 100 банків. Це в основному невеликі регіональні кредитори.
Читайте також: Влада Китаю націоналізує компанії Джека Ма — ЗМІ
Коментарі - 5
со свободой личности и правами собственности.