Глава Національного банку України Кирило Шевченко закликав усіх обізнаних в Нацбанку осіб до політики «єдиного голосу» і «режиму тиші». Таку думку очільник центробанку висловив після публікації глави Ради Нацбанку Богдана Данилишина про обмежений вплив облікової ставки в поточній ситуації на інфляцію, яку він озвучив напередодні оголошення рішення про монетарну політику, пише Інтерфакс-Україна.
Шевченко: Ми повинні дотримуватися в НБУ «режиму тиші» і політики «єдиного голосу»
► Підписуйтесь на сторінку «Мінфіну» на фейсбуці:
головні фінансові новини
Що сталося
Глава Ради НБУ Богдан Данилишин за день до оголошення нової облікової ставки написав на своїй сторінці в фейсбуці, що в умовах немонетарного характеру основних чинників інфляції оперування обліковою ставкою НБУ може мати обмежений вплив на інфляцію, яка буде тільки придушувати попит, необхідний для відновлення економіки.
Крім того, колонку в ЗМІ по темі монетарних важелів подолання інфляції перед оголошенням ставки випустив другий член Ради Нацбанку Василь Фурман.
За словами Кирила Шевченка, «він хотів би звернути увагу на те, що коментарі із середовища Нацбанку (а Рада НБУ є конституційним органом НБУ) в період перед оголошенням наших рішень по ставці і макропрогнози йдуть врозріз з так званим „періодом тиші“ і політикою „єдиного голосу“».
Читайте також: НБУ підвищив облікову ставку до 7,5%
Глава Нацбанку підтвердив прихильність НБУ до політики інфляційного таргетування, зазначивши, що правління НБУ «застосовувало, застосовує і буде надалі застосовувати» інструмент облікової ставки для впливу на інфляцію.
Які основи інформаційної політики НБУ
Як наголошується на сайті Нацбанку, регулятор практикує тижневий «режим тиші» в комунікаціях з монетарної політики протягом семи діб до прийняття і оголошення рішення по монетарній політиці. Він починається в останній четвер перед засіданням правління з питань монетарної політики і завершується о 14:00 в день засідання, одночасно з публікацією рішення правління щодо монетарної політики на офіційному інтернет-представництві НБУ.
Протягом цього періоду члени правління Національного банку, інші члени комітету з монетарної політики, як і всі інші співробітники НБУ, не повинні спілкуватися на теми, що стосуються питань монетарної політики, з представниками ЗМІ, банків, експертного співтовариства, інвесторами та іншими зацікавленими особами.
Читайте також: Нацбанк погіршив прогноз інфляції в 2021 році до 8%
«Також „режим тиші“ передбачає, що в цей період ЗМІ не можуть публікувати інтерв'ю, коментарі або інші публічні матеріали представників Національного банку, які були підготовлені до „режиму тиші“, але містять висловлювання з питань монетарної політики», — відзначає Нацбанк.
Він вказує, що метою «режиму тиші», який є загальноприйнятою практикою центральних банків — таргетерів інфляції, є запобігання публічним спекуляціям щодо майбутнього рішення НБУ стосовно монетарної політики, які можуть неоднозначно вплинути на очікування учасників фінансових ринків, підвищити їх рівень невизначеності і спровокувати надмірну волатильність на ринках.
Коментарі - 4