Цифровий фунт стерлінгів повинен стати стрижнем урядової стратегії з повернення Британії статусу впливового фінансового центру. Так вважає директор дослідницького центру CityUnited Project Деніел Ходсон, який впевнений, що цифрова валюта Банку Англії значно посилить впливовість британського ринку капіталів у світі, пише reuters.com.
Цифровий фунт стерлінгів може повернути Великобританії статус світового фінансового центру
Саме глобальній привабливості лондонського Сіті після Brexit і присвячений аналітичний звіт лондонських аналітиків.
► Підписуйтеся на «Мінфін» в Instagram:
головні новини про інвестиції і фінанси
Важливість цифровізації фунта
Голова CityUnited Деніел Ходсон заявив, що цифрова валюта центробанку (CBDC) повинна стати фундаментальною основою конкурентоспроможності Лондона після виходу країни 31 грудня 2020 року зі складу ЄС.
«На даний момент Банк Англії вже обговорює ідею створення цифрового фунта, і це завдання має бути найпріоритетнішим, оскільки за цією технологією майбутнє», — додав Ходсон.
Днями CityUnited представила уряду країни 24 рекомендації щодо реформування ринку фінансових послуг. У компанії наголошують на тому, що цифровий фунт стерлінгів здатен надати безліч переваг, серед яких:
- більш оперативне регулювання фінансового ринку;
- скорочення поточних бюджетних витрат;
- повний контроль за обігом валюти;
- можливість збирати і розподіляти податки в режимі реального часу та ін.
Читайте також: Нью-Йорк знову лідирує як міжнародний фінансовий центр — рейтинг Z/Yen Group
Контекст
На початку року Амстердам перебрав місце Лондона в ролі нового європейського центру торгівлі акціями. Це змусило Міністерство фінансів Британії докладати більше зусиль для підвищення привабливості британського ринку капіталів.
Як писав «Мінфін», днями Східно-Карибський центральний банк (ECCB), головна фінансова установа Східно-карибського валютного союзу, офіційно представив свою цифрову валюту під назвою DCash. Фінансовий інструмент було розроблено в партнерстві з карибською фінтех-компанією Bitt.
31 грудня 2020 року Великобританія втратила доступ до єдиного ринку, а ЄС не дозволяв інвесторам у блоці торгувати акціями європейських компаній, таких як Airbus і BNP Paribas, з Великобританії. Це призвело до щоденного відтоку акцій з Лондона на суму понад 6 млрд євро з початку року.
Коментарі - 8
Странно, что американцы с европейцами так долго мурыжаться, всё изучают риски… не менее 4 года надо и т. п. Биткоин с 2008-го прекрасно существует, а эти всё никак не могут родить:)
Але бабла срубити точне допоможе.