Світові ціни на продовольство зростають десятий місяць поспіль. У березні вони досягли найвищого рівня з червня 2014 року — в основному через подорожчання рослинних (олія). Про це повідомляє ФАО (організація ООН).
Світові ціни на продовольство досягли найвищого рівня з червня 2014 року
Як мінилися індекси
У березні середнє значення індексу продовольчих цін ФАО, який дозволяє щомісяця відстежувати коливання світових цін на основні продовольчі товари, становило 118,5 пункту, що на 2,1% вище за рівень минулого місяця. Це найвище значення індексу з червня 2014 року, зазначається у повідомленні.
Індекс цін на олію проти лютого зріс на 8% і досяг майже 10-річного максимуму. Особливо різке зростання продемонстрували ціни на соєву олію, що частково обумовлено очікуваннями стійким попитом з боку виробників біодизельного палива.
Індекс цін на молочну продукцію зріс на 3,9%. Збільшення цін на вершкове масло пояснюється, головним чином, деяким скороченням пропозиції у Європі та зростанням попиту у зв’язку з очікуваним відновленням роботи сфери громадського харчування.
Читайте також: Продовольство на світових ринках дорожчає сьомий місяць поспіль
На м’ясо індекс цін зріс на 2,3%. Основна причина зростання котирувань м’яса птиці й свинини — збільшення імпорту Китаєм і підвищення внутрішніх продажів у Європі напередодні Великодня.
Індекс цін на зернові знизився на 1,8%. Але він все ще на 26,5% вище від рівня березня 2020 року. Найзначніше знизилися експортні ціни на пшеницю, що обумовлено наявністю достатніх запасів і сприятливими перспективами на врожай 2021 року. Ціни на кукурудзу і рис також знизилися, на сорго — зросли.
Читайте також: Вклалися в «аграрку» і за 5 днів заробили 3,7%
За місяцьіндекс цін на цукор скоротився на 4%, але він все ще на 30% вище, ніж роком раніше.
Нагадаємо
Раніше «Мінфін» писав, що за підсумками 2020 року середньорічне значення Індексу продовольчих цін ФАО досягло трирічного максимуму.
Згідно із прогнозом ICU, ціни на кукурудзу можуть зрости на 10% у 2021 році завдяки сильному попиту Китаю, відновленню цін на нафту, меншому врожаю в сезоні 2020/21 року і низьким запасам у США.
Читайте також: Консенсус-прогноз — 2021: що буде з курсом, інфляцією та економікою
Натомість ціни на пшеницю після стрімкого зростання у 2020 році почнуть знижуватися на початку цього року через збільшення пропозиції. Водночас загалом вони утримають високі позиції та на кінець 2021 року зростуть на 2%. Зокрема, через зниження запасів.
Що таке Індекс продовольчих цін ФАО
Індекс продовольчих цін ФАО — це середньозважений показник, що відстежує динаміку міжнародних цін на п’ять основних продовольчих товарних груп.
Коментарі - 2