Вартість цінних паперів американських компаній Alphabet, Microsoft і Facebook досягла на цьому тижні рекордного зростання. Основною причиною такого зльоту стала відмова акціонерів від інвестицій у циклічні акції (цінні папери, які реагують на стан ринку). Про це повідомляє psm7.com.
Зростання котирувань трьох найбільших техногігантів склало майже 3%. У чому причина рекордного зльоту
Таким чином, до кінця торгової сесії у вівторок, 6 квітня, зростання котирувань цінних паперів трьох найбільших технологічних компаній склало майже 3%.
► Підписуйтеся на телеграм-канал «Мінфіну»:
головні фінансові новини
Що відбувалося на фондовому ринку
Насамперед, як зазначає cnbc.com, на фондову біржу справили позитивний вплив такі чинники, як прийнятий у США масштабний пакет фінансової допомоги, успішна кампанія з вакцинації і збільшення кількості робочих місць.
Щодо рекордного зростання котирувань по акціях техногігантів, то:
- вартість акцій Microsoft додала 2,72% від початкової ціни ($248 за шт.);
- акції Facebook виросли на 3,82% (до $308 за шт.);
- цінні папери Alphabet підвищилися на 3,92% (до $2,19 тис за шт.).
Біржові аналітики вважають, що додатковим імпульсом до зростання позицій Alphabet послужила перемога компанії в судовому розгляді проти Oracle стосовно прав на програмне забезпечення Java, що використовується в ОС Android.
Позитивний результат судової справи проти Oracle позбавив дочірній підрозділ Alphabet — компанію Google необхідності виплачувати $9 млрд.
Завдяки всім складовим промисловий індекс Доу Джонса (Dow Jones Industrial Average) також виріс на 340 од., а вартість високотехнологічного індексу Nasdaq Composite зріс на 1,2%.
Крім того, зростання котирувань було зафіксовано і у компаній Apple (2,1%) і Amazon (1,5%).
Читайте також: Рада прийняла податок на Google і Facebook за основу
Контекст
У понеділок, 5 квітня, американський техногігант Google здобув перемогу у Верховному суді США, який ухваливи рішення на користь компанії. Суд постановив, що використання Google програмного коду Oracle Corp для створення операційної системи Android, на якій працюють більшість смартфонов у світі, не порушує федеральний закон про авторське право.
Коментарі - 1