У 2020 році українці розрахувалися картками вітчизняних банків через іноземні банки на загальну суму 116,5 млрд грн (понад $ 4 млрд). Що становить близько 5,3% всього обсягу безготівкових карткових операцій. Це випливає зі щомісячної звітності, оприлюдненої НБУ.
Українці стали рідше оплачувати картками закордонний шопінг
![У 2020 році українці розрахувалися картами вітчизняних банків через іноземні банки на загальну суму 116,5 млрд грн (понад $ 4 млрд.).](/img/2021/62395897/45604a994d5a990b7110c11b4abc9162.jpeg?1617260836)
Зниження обсягів
При цьому за рік відбулося відчутне зниження цього показника. Якщо в січні-2020 було здійснено операцій на 13,1 млрд грн (частка становила 8,3%), то в січні-2021 обсяги скоротилися до 10,7 млрд грн (частка — 5,3%).
Середня сума однієї такої транзакції в минулому році становила 574 грн, тобто близько $ 20.
Очевидно, мова може йти про дві категорії операцій:
- Оплата українцями онлайн-покупок на закордонних сайтах.
- Карткові розрахунки наших співгромадян в звичайних магазинах за кордоном.
Причини
Можливою причиною зниження карткової активності є падіння туристичного потоку українців за кордон через пандемію covid-19.
За оцінками НБУ, у карантинний 2020 р українці витратили за кордоном близько $4 млрд, тоді як роком раніше — вдвічі більше.
У той же час, передумов для зниження обсягів онлайн-покупок на зарубіжних сайтах не спостерігається.
Зняття готівки — стабільне
Цікаво, що готівки з карт українських банків у банкоматах закордонних банків минулого року було знято на еквівалент 12 млрд грн.
Це всього лише 0,7% загальної суми зняття готівки з карт українських банків. При цьому за останній рік (січень — до січня), як абсолютна сума, так і частка таких операцій практично не змінилися.
Очевидно тільки одне: на відміну від розрахунків карткою, знімати готівку в банкоматі іноземного банку неможливо, не виїхавши за кордон. Тому цілком можливо, що зниження туристичного трафіку згладили «заробітчани».
Коментарі - 3
Вы ещё и сомневаетесь?
То ли дело оценка переводов заробитчан сделанная НБУ, при это половина сумму это переводы «по нетрадиционным каналам» информацию о которых НБУ берёт с потолка.