Негативний вплив пандемії коронавірусу на транспортний і туристичний сектори у 2020 році оцінюється в $4,5 трлн. Про це йдеться в заяві Всесвітньої ради з подорожей і туризму (WTTC), пише mind.ua.
Туристична та транспортна галузі втратили $4,5 трильйона в 2020 році
Великі втрати
Розрахунки показують, що внесок обох галузей у світовий валовий внутрішній продукт (ВВП) знизився на 49,1%. На цьому тлі світова економіка скоротилася на 3,7%.
Обидва сектори зазнають серйозних труднощів через обмеження на поїздки, введені в усьому світу, а також через карантин, який повинні відбувати мандрівники. На думку WTTC, ці фактори продовжуватимуть чинити тиск на відновлення галузей.
Транспорт і туризм внесли $4,7 трлн у світовий ВВП, або 5,5% світової економіки. У 2019 внесок оцінювався в $9,2 трлн, або 10,4% світової економіки.
Читайте також: Світовий туристичний бізнес може не дорахуватися $3,3 трильйони — ООН
У 2019 році в цих секторах було зайнято 334 млн осіб. Однак у 2020 році 62 млн робочих місць (18,5%) були скорочені. Скорочення головним чином вдарило по вразливим групам — жінкам, молоді і представникам меншин.
В аналіз WTTC вказано, що якщо в другому півріччі 2021 року галузі почнуть відновлюватися, це дасть значний імпульс для світової економіки і робочих місць.
Таким чином, у 2022 році внесок туризму і транспорту у світовий ВВП може досягти докризового рівня.
Страхування від covid-19. Виплата до 50 тисяч гривень
Одним з факторів відновлення може стати введення «цифрових зелених сертифікатів» вакцинації та імунітету від коронавірусу, запропонованих Європейською комісією (ЄК). Єврокомісари затвердили проєкт відповідного регламенту на своєму засіданні 17 березня. Тепер його будуть розглядати Рада ЄС та Європарламент. Якщо вони дадуть згоду, то сертифікати зможуть почати працювати з середини червня.
WTTC закликав уряди представити чіткий план дій для сектора, який допоможе компаніям спланувати свою діяльність і оговтатися від негативних наслідків пандемії.
Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка та коронавірус».
Коментарі - 1