Київські правоохоронці викрили організатора схеми фіктивного інвестування в криптовалюти, через якого українці втратили $5 млн, пише в фейсбуку пресслужба Київської міської прокуратури.
Фейкові криптоінвестиції коштували українцям $5 мільйонів
Як діяли «схемщики»
За даними слідства, яке ведуть співробітники кібердепартаменту Національної поліції, 55-річний підозрюваний під виглядом торгівлі на міжнародних фондових біржах залучав гроші українців нібито для інвестицій в успішні проєкти з метою отримання надприбутку.
З цією метою аферист разом зі спільниками відкрив за кордоном фіктивні фірми з назвами, подібними до відомих міжнародних фондових бірж і брокерських компаній.
Для зустрічей з потенційними «інвесторами» зловмисники орендували офіс у центрі Києва і створили в інтернеті псевдоплатформи, на яких здійснювалася імітація електронних торгів і відображалися графіки на зразок зростання/падіння вартості криптовалют та акцій. Таким чином шахраї створювали видимість реальної діяльності.
За попередніми даними, за такою схемою зловмисники ошукали десятки українців загальною сумою близько $5 млн.
Організатору схеми за результатами документування та проведених обшуків, під час яких вилучено докази злочинних дій, повідомили про підозру у вчиненні шахрайства в особливо великих розмірах. Зараз вирішується питання про обрання запобіжного заходу підозрюваному.
Читайте також: Олександр Гринчак про афери з «криптою»: «Ми в цій ситуації безсилі»
Нагадаємо
За даними аналітичного сервісу Whale Alert, 2021 рік став рекордним за сумою збитків від фейкових роздач криптовалют.
За неповні три місяці цього року шахраї вкрали $18 млн проти $16 млн за весь 2020 рік.
CEO компанії IOHK Чарльз Хоскінсон, що стоїть за криптовалютою Cardano, погрожував колективним судовим позовом YouTube і Twitter через криптовалютне шахрайство на цих платформах.
Раніше Ripple подала аналогічний позов щодо YouTube. Причиною стали шахрайські роздачі токена XRP, в яких часто фігурував CEO компанії Бред Гарлінгхаус.
Читайте також: Обсяг викрадених шахраями з 2001 року криптовалют перевищив ВВП Монако
Раніше
«Мінфін» нещодавно писав, що інтернет-користувач перерахував десять біткоїнів шахраям, які з фальшивої сторінки Ілона Маска в твітер пообіцяли подвоїти відправлену суму. Зловмисники запросили мінімальну суму в 0,1 BTC у вигляді інвестицій, які потім обіцяли повернути з «комісією» в 100% від початкової суми. Горе-інвестор зважився перерахувати десять BTC.
Коментарі - 10
Маладые айтишнеги или что-то подобное. Думающие что все в жизни просекли.
Правильный чиновник вкладывает туда, где отжать больше можно.
Когда речь идет о «сверхприбылях» у людей отключается функция анализа и глаза блестят.