Дані біржових торгів свідчать про відновлення цін на нафту після різкого зниження. Так, вартість травневих ф'ючерсів на нафту Brent на лондонській біржі ICE Futures становить $60,92 за барель, що на $0,13 (0,21%) вище ціни на момент закриття попередньої сесії. Про це повідомляється на Investing.com.
Незважаючи на нові локдауни, ціни на нафту стабілізуються
Ціна ф'ючерсів на нафту WTI на травень на електронних торгах нью-йоркської товарної біржі NYMEX становить $57,87 за барель, що на $0,11 (0,19%) вище рівня на момент закриття попередньої сесії.
Попередні торги за стандартами завершилися на рівні $60,79 і $57,76 відповідно.
Що відбувається
Ціни на нафту стабілізувалися сьогодні, 24 березня, після різкого зниження напередодні, але відновлення затьмарене побоюваннями про повільне повернення попиту через нові локдауни в Європі та зростання запасів у США.
«Інвестори коригують позиції відповідно до різкого падіння у вівторок. Однак настрої на ринку залишаються „ведмежими“ через зростання побоювання про попит у зв'язку з новими пандемічними обмеженнями в Європі», — сказав Кадзухіко Саїто з Fujitomi Co.
Станом на 09:15 за київським часом 24 березня ціна на нафту марки Brent встановлена на рівні $61,53 за барель. На відкритті Brent торгувалася по $60,37 за барель, що на 42 центи нижче рівня закриття торгів ($60,79).
Напередодні
Обидва контракти впали до мінімальної позначки з лютого. Нафта Brent подешевшала на 12,7% порівняно з нещодавнім піком у $69,63 за барель, зафіксованим 11 березня. WTI знизилася в ціні на 12,6% з 5 березня, коли вона досягла піку на рівні $66,09 за барель.
Американський інститут нафти (API) нещодавно повідомив, що запаси нафти у США минулого тижня зросли на 2,9 млн барелів. Однак запаси бензину знизилися на 3,7 млн бар порівняно з очікуваним зростанням в 1,2 млн бар.
Читайте також: Нова хвиля covid-19 позначається на цінах на нафту — вони падають
Вплив пандемії на нафтовий ринок
Занепокоєння з приводу темпів відновлення після пандемії посилилося після того, як провідний медичний інститут у США повідомив, що AstraZeneca могла надати недостовірну інформацію про дані випробувань вакцини від коронавірусу, розробленої нею спільно з Оксфордським університетом.
«На даний момент великі побоювання викликає зростання кількості випадків covid-19 у США, яке повторить європейську траєкторію через схильність американців відзначати весняні свята. Тож, є шанс, що негативні наслідки для нафти можуть виявитися набагато гіршими», — сказав Стівен Іннес, головний стратег Axi з глобального ринку.
Коментарі