Останній робочий день цього тижня пройшов на валютному ринку досить цікаво, хоча Нацбанку знову не довелося втручатися в хід торгів.
Курс долара в п'ятницю: що цікавого було сьогодні на валютному ринку
Справа в тому, що топ-менеджмент компаній аналізує новину про введення жорстких обмежень у Києві через пандемію і переглядає в зв'язку з цим свої бізнес-плани. Це відчувалося сьогодні з поведінки клієнтів на міжбанку. Багато з них вважають за краще не грати в валютну рулетку і оперативно закривають свої валютні зобов'язання. Але й частина продавців побоюється можливого просідання курсу через низький попит на валюту під час локдауна. У поєднанні з необхідністю проведення сьогодні ще й бюджетних платежів — це призвело до відносно великого обсягу пропозиції на торгах. Воно було викуплено тими клієнтами, хто мав бажання закрити свої валютні зобов'язання. В цілому — попит і пропозиція виявилися майже врівноваженими.
Хід торгів:
Як і вчора — весь період сесії попит і пропозиція на міжбанку були приблизно рівними. Тому з ранкових 27,685/27,705 долар за рахунок великих покупців валюти на 11:00 трохи виріс — до 27,705/27,72 гривень, а потім продовжив поступове зростання до 27,725/27,74 до обіду. Але в цей самий період на торги виходили також основні продавці. Вони своїми продажами фактично дуже плавно закривали весь попит і не давали котируванням ні особливо підвищуватися, ні особливо знижуватися.
Після обіду ринок також плавно почав знижувати свою активність напередодні вихідних. Курс просів до 27,72/27,735 до 15:00 і до 27,70/27,72 до кінця сесії.
Головні події 19 березня на валютному ринку:
- Курс долара трохи виріс з ранкових 27,685/27,705 гривень до 27,70/27,72 до кінця дня.
- Нацбанк не виходив на ринок.
- Довідковий курс Нацбанку на 12:00 склав 27,7141 гривні, а офіційний курс на 22 березня 2021 року встановлено на рівні 27,7184 гривень за долар.
Стежте за цікавими та ексклюзивними матеріалами про вплив пандемії на економіку в телеграм-каналі «Економіка і коронавірус».
Коментарі - 10
1) Пик бюджетных платежей у клиентов.
2) Относительное затишье у нерезидентов в части покупки валюты.
на самом дели нерезы увеличили свое участие более чем на 2% за неделю в гривневых бумагах…
3) Усиление карантинных мер в Украине
то бишь, снижение импорта… валюта не нужна…
4. осебятинка. курс рубля хоть и колбасило целый день, но по факту рубль укрепился к баксу.
5 топ-менеджмент компаний переваривает новость о введении жестких ограничений в Киеве.
то бишь валюта на закупку импорта им не нужна.
вопрос, нет не одного фактора против гривны, почему она не укрепилась?
причем, это произошло даже без вмешательства регулятора.
Потому что на доллар были покупатели. И как вы резонно заметили даже НБУ не выходил.
П.с. не претендую на роль эксперта, если что
2) (Об этом написал МинФин, но не очень доходчиво, я немного разъясню) — Крупный бизнес (в т.ч. госкорпорации), который всегда привлекал финансирование на внешних рынках (в валюте), сейчас начал переключаться на кредиты в украинских банках в грн, так как ставки по этим гривневым кредитам стали примерно такими же, что были в валюте по евробондам В связи с этим приходится покупать валюту для совершения текущих платежей по внешнему финансированию. Возможно, это же касается и среднего бизнеса — зачем платить за товарный кредит иностранному поставщику 10% в долларах, если можно взять в украинском банке 10% в грн? Такие кредиты довольно короткие, и заемщики, возможно, полностью закрываются в валюте, а не только текущие платежи.
банкам и нафиг не нужны не депозиты не кредиты,
а зачем? когда есть овгз, деп сертификаты и рефинанс.
гривна она типа есть, но только в овгз… при этом на экономику, эти банковские игры, совсем не влияют…
смотрим новости…
>4:31 «Доступная ипотека 7%». Банки выдали всего 12 кредитов по программе
это перемога…